Newyorské Muzeum moderního umění se výrazně rozšíří

Newyorské Muzeum moderního umění se výrazně rozšíří

 
 
 
 

Newyorské Muzeum moderního umění se výrazně rozšíří

(ČTK) - Newyorské Muzeum moderního umění (MoMA) se v příštích letech výrazně rozšíří. Plán, který schválila dozorčí rada muzea, počítá s výstavbou dvou nových budov a dodatečnou plochou zhruba 3700 metrů čtverečních, uvedl podle podle agentury DPA v noci na dnešek ředitel instituce Glenn Lowry. Autorem projektu je studio Diller Scofidio + Renfro (doplněno Stavbaweb).

Museum of Modern Art, New York City, USA (zdroj: Wikipedie / autor: hibino) AmericanFolk Art Museum (zdroj: Wikipedie / autor: David Shankbone)

Renomované muzeum uprostřed Manhattanu se tak zvětší zhruba o třetinu své dosavadní plochy.

Kritici ale plánu vytýkají, že nové výstavbě bude muset ustoupit někdejší budova Muzea amerického lidového umění. Ta přitom byla dokončena teprve v roce 2001 a sklidila chválu za moderní architektonické pojetí.

Muzeum moderního umění však kvůli finančním potížím muselo budovu prodat MoMA a přestěhovat se. Nyní neexistuje jiná možnost, než budovu strhnout, aby mohl vzniknout "plně integrovaný kampus", tvrdí Lowry.

Přesný harmonogram rozšíření MoMA zatím nebyl stanoven.

Doplněno Stavbaweb:
Projekt rozšíření MoMA navrhlo studio Diller Scofidio + Renfro.
Naleznete jej na stránkách MoMA - ZDE.

Projekt Muzea amerického lidového umění naleznete na stránkách jeho autorů - ateliéru Tod Williams Billie Tsien Architects  - ZDE.
Naleznete zde i vyjádření autorů k plánované demolici stavby - ZDE
.

Vizualizace nové podoby MoMA (autor: Diller Scofidio + Renfro)
Schema ukazuje jak expandující MoMA bude zasahovat do plochy na které je v současné době Muzeum amerického lidového umění.
Vizualizace - zdroj: MoMA. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.