Nízkoenergetický viladům U Pernikářky 7

Nízkoenergetický viladům U Pernikářky 7

U Pernikářky 7, Praha 5

(17. 6. 2016) Projekt již má platné územní rozhodnutí.

   
 
 
 
 

Nízkoenergetický viladům U Pernikářky 7

Developerská společnost JRD připravuje komorní projekt U Pernikářky 7 v klidné části  Prahy 5 Na Hřebenkách. Architektonicky výrazný viladům s 10 nízkoenergetickými byty je umístěný ve vilové čtvrti. JRD plánuje zahájit výstavbu v zimě 2016 a dokončení se chystá na konec roku 2018. Projekt již má platné územní rozhodnutí.

Viladům U Pernikářky 7 je rozdělený na 6 obytných a jedno podzemní podlaží, v němž jsou sklepy a 20 garážových stání přístupných autovýtahem. S výjimkou posledních dvou pater, která zabírají penthousy se střešními terasami řešené jako mezonety, jsou na každém podlaží dvě bytové jednotky. Přízemní byty se otevírají do privátních zahrad a svým majitelům tak poskytnou komfort rodinného domu. Terasou, zahradou nebo velkou lodžií disponuje všech 10 slunných bytů o dispozicích 3+kk až 5+kk a plochách interiérů 88 m2 až 199 m2. Do domu, v němž si jeho rezidenti mohou užívat i privátní saunu s relaxační zónou, se vchází přes lobby s nápaditým designem. „Nadstandardní zateplení obvodových stěn, masivní dřevěná okna s izolačními trojskly nebo vyspělé technologie, včetně automatického větrání s rekuperací tepla a systému vytápění pomocí pasivních konvektorů, zajistí rezidentům zdravé vnitřní prostředí a nízké provozní náklady. Pro všechny byty je navíc charakteristické špičkové provedení a kvalitní interiérové vybavení od renomovaných výrobců,“ konstatuje Jan Řežáb, majitel JRD. Jde například o švédské dřevěné podlahy značky Kährs, obklady a dlažbu od německého výrobce Porcelaingres či sanitární vybavení značek Kaldewei nebo Hüppe. Centrální větrání s rekuperací tepla zajistí český výrobce Atrea.

Autorem současné podoby projektu je studio Podlipný Sladký architekti, které koncept převzalo po ateliéru Kaama. „Viladům charakterizuje moderní architektura nového tisíciletí. Hmotové řešení objektu je navrženo ve formě na sebe položených plochých kvádrů. Jejich natočení a vzájemné vysunutí dodává projektu eleganci a lehkost a podporuje komorní měřítko celé stavby. Poslední ustupující podlaží doplňují prostorné pobytové terasy s krásnými výhledy do okolí. Jižní fasáda směřující do zahrady je bohatě prosklená se zapuštěnými obytnými lodžiemi. Fasády orientované do ulice a k sousedním pozemkům jsou charakteristické tmavými pásy obkladu a francouzských oken a elegantní světlou broušenou omítkou. S ní barevně kontrastují velkoplošné deskové obklady barvy oxidované mědi v nejnižším a nejvyšším ustupujícím podlaží a na vstupní části domu,“ popisuje projekt architekt Luděk Podlipný. 
www.upernikarky.cz

tisková zpráva, Stavbaweb


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
50.0745615
14.3814200
Nízkoenergetický viladům U Pernikářky 7

Nízkoenergetický viladům U Pernikářky 7
U Pernikářky 7
Praha 5

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz