NKS Architects: polikllinika ve Fukuoce

NKS Architects: polikllinika ve Fukuoce

(19. 12. 2012) Zdravotní středisko jako skupinka chat nebo budek pod jednou střechou

 
 
 
 

NKS Architects: polikllinika ve Fukuoce

Zdravotní středisko jako skupinka chat nebo budek pod jednou střechouMísto: Kitakyushu, Fukuoka, Japonsko
Architekti: NKS Architects
Hlavní architekti: Noriko + Kaoru Suehiro
Konstrukce: želb+ocel, jednopatrová
plocha: 293,87 m2
Projekt: 2008
Foto: Kouji Okamoto


Pozemek kliniky leží na hranici města a venkova. Placatá jednopatrová stavba s čtvercovou střechou dobře zapadá do okolí. Každá z devíti budek nestejných velikostí splňuje některou z funkcí kliniky. Mají společnou rovnou střechu. Protože prostřední z nich by neměla dost denního osvětlení, jsou mezi hřebeny budek a střechou štěrbiny pro světlíky. Sluneční paprsky se odrážejí od střech budek a jasně osvětují vnitřní prostor mezi nimi.
Kvůli řízení letních tepelných zisků, mají světlíky světlíky reflexní film i žaluzie. Každá budka má nezávislý rámový konstrukční systém z předpjatého betonu, ocelová střecha je na nich zavěšena. Pro lepší stabilitu celého systému a také kvůli vnitřním světelným podmínkám jsou budky vůči sobě otočené o 90 stupňů. V důsledku toho devět budek vytváří skupinu jako v osadě. Chodby a čekárny jsou pak ulicemi a náměstím mezi nimi.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Zdravotnictví

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz