Nomade Architects: Sportovní centrum Janine Jambu

Nomade Architects: Sportovní centrum Janine Jambu

(15. 8. 2013) Nová tělocvična v Bagneux je součástí rozsáhlého projektu sociálního rozvoje a revitalizace jižní části města. V zařízení je několik sportovních hal: víceúčelová místnost, posilovna a vlastní velká sportovní hala.

 
 
 
 

Nomade Architects: Sportovní centrum Janine Jambu

Nová tělocvična v Bagneux je součástí rozsáhlého projektu sociálního rozvoje a revitalizace jižní části města. V zařízení je několik sportovních hal: víceúčelová místnost, posilovna a vlastní velká sportovní hala.Architekti: Nomade Architects
Místo: Bagneux, Francie
Manažer projektu: SEM 92
Plocha: 2940 m2
Realizace: 2012
Náklady: 3, 8 mil Euro
Foto: Luc BoeglyVýstavba tohoto zařízení zdůrazňuje odhodlání revitalizovat a přeformovat celou čtvrť, nesoucí punc plánování šedesátých let. Zahrnuje to přestavbu veřejných prostor, demolici bloku městské radnice a zachování a obnovu zbytku budov. Prostor, který se tak uvolní, je možné použít k výstavbě nových veřejných zařízení, jako je například sportovní centrum Janine Jambu.

Pozemek, který byl uvolněn pro toto zařízení, se nachází na rohu dvou ulic, vedle parku Françoise Mitterranda na západě a místní školou na jihu. Je trojúhelníkového tvaru, jeho rozloha činí 2600 m2 a svažuje se o dva až osm metrů od severozápadu k jihovýchodu.
Kromě sportovních účelů bude nové zařízení sloužit také městu jako místo setkání a shromáždění a jako brána do sousedních obcí. Je určen pro služby blízkému okolí, zejména v souvislosti se školou přes silnici, která ho bude využívat pro hodiny tělocviku, ale má být využíván na úrovni celé čtvrti i regionu. Centrum má být „výkladní skříní sportů“, vhodnou pro pořádání soutěží v badmintonu, basketbalu a házené.

pohled jih pohled sever
pohled východ pohled západ


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz