Nostress café restaurant

Nostress café restaurant

V Kolkovně 9, Praha 1

(4. 9. 2017) under-construction architects

   
 
 
 
 

Nostress café restaurant

Zadáním bylo vytvořit nový interiér zavedené restaurace v centru Prahy. S investorem jsme se dohodli na změně fungování provozu, proto jsme přesunuli bar z dominantního nárožního prostoru do pozice v největší místnosti rytmizované nosnými oblouky. Nárožní místnost je vstupem situovaná přímo naproti Kafkova pomníku od Jaroslava Róny a díky vtažení olivovníků v betonových květináčích propojuje exteriér s interiérem. Obnažené původní historické zdivo, stávající betonovou podlahu a světla jsme doplnili neutrální stěrkou a černým plechem.
Hlavní místnosti dominuje kromě nově navrženého baru i stěna z keramických obkladů vyskládaných do prostorové mozaiky. Ta díky jemnému a barevně proměnlivému podsvícení dokáže vytvořit atmosféru pro nejrůznější příležitosti. Interiér ovládá neutrální barevnost, která harmonicky doplňuje surové materiály betonu, kovu a dřeva. Hlavní roli v prostoru hrají servírované pochoutky, které vytváří ten pravý požitek.
Autorská zpráva

Autor: under-construction architects – Ing. arch. Erika Vašutová, Ing. arch. Vladimír Vašut; spolupráce MgA. Tereza Varvařovská

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

 
 
 
 
50.0897544
14.4212617
Nostress café restaurant

Nostress café restaurant
V Kolkovně 9
Praha 1

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz