Nová administrativní budova Riverview v Praze 5

Nová administrativní budova Riverview v Praze 5

(18. 6. 2013) Skanska Property Czech Republic zahájila na konci května výstavbu nové administrativní budovy Riverview v Praze 5 na Smíchově. Po dokončení nabídne 7000 m2 moderních, energeticky úsporných kancelářských prostor. Objekt z dílny stockholmského architektonického studia Tengbom byl navržen tak, aby po dokončení získal certifikát LEED®, minimálně v úrovni Gold. Riverview je první projekt společnosti Skanska Property Czech Republic v této části Prahy. Dokončen by měl být v listopadu 2014 a již v prosinci přivítá první nájemce. Generálním dodavatelem stavby je Skanska, a. s.

 
 
 
 

Nová administrativní budova Riverview v Praze 5

Skanska Property Czech Republic zahájila na konci května výstavbu nové administrativní budovy Riverview v Praze 5 na Smíchově. Po dokončení nabídne 7000 m2 moderních, energeticky úsporných kancelářských prostor. Objekt z dílny stockholmského architektonického studia Tengbom byl navržen tak, aby po dokončení získal certifikát LEED®, minimálně v úrovni Gold. Riverview je první projekt společnosti Skanska Property Czech Republic v této části Prahy. Dokončen by měl být v listopadu 2014 a již v prosinci přivítá první nájemce. Generálním dodavatelem stavby je Skanska, a. s.

Riverview
„Praha 5, konkrétně Smíchov, je mimořádně atraktivní lokalita s nízkou neobsazeností kancelářských ploch. Projekt Riverview vyroste nedaleko administrativního centra Anděl na místě s výbornou dopravní dostupností a s krásným výhledem na Vltavu a Vyšehrad. Na pozemku, který jsme zakoupili již v roce 2008, stavíme energeticky úspornou administrativní budovu, která poskytne vyšší kvalitu a významné úspory za stejné nájemné, jaké je v této lokalitě běžné,“ popisuje projekt Marie Passburg, prezidentka Skanska Property Czech Republic.

Sedmipatrová energeticky úsporná budova Riverview se staví v Praze na Smíchově mezi ulicemi Svornosti, U Železničního mostu a Hořejší nábřeží. Je umístěna na okraji administrativní oblasti Anděl v zelené části jinak rušného Smíchova. Díky sousedství s hlavním městským tahem je velmi dobře dostupná autem. Pět minut od objektu stojí nejbližší vchod do stanice metra, nákupní centrum Anděl je vzdáleno deset minut chůze. Nedaleko od objektu vedou cyklostezky.

Budova Riverview poskytne 7000 m2 kancelářských ploch, 145 m2 skladovacích ploch a 90 parkovacích stání v podzemním parkovišti. Objekt se skládá ze dvou samostatných architektonických forem. Obdélníková sedmipodlažní část je orientovaná podél ulice Svornosti, šestipatrové klínovité křídlo je na jižním průčelí zakřivené, aby se snížila architektonická váha objektu. Na místě, kde se obě části budovy setkávají, jsou balkony, v přízemí je mezi oběma křídly otevřené atrium.
Riverview
„Riverview nabízí díky své velikosti společnostem pocit vlastní identity. Podlahová plocha jednoho podlaží nabídne zhruba 1080 m2. Patra jsou jednoduše dělitelná, což umožňuje přítomnost více nájemců na jednom podlaží. Ideální variantou je mít na podlaží dva nájemce, každého v jednom křídle budovy,“ vysvětluje Alexandra Tomášková, leasing manažer budovy Riverview a dodává: „V přízemí plánujeme Brasserii, podobnou té, jaká dobře funguje v námi postavené budově City Green Court na Pankráci. Ostatní dvě jednotky v přízemí mohou být využity jako showroom, případně na další kanceláře.“

Dominantou budovy Riverview jsou terasy a balkony, jež uživatelům budovy zajistí příjemné pracovní prostředí s možností relaxace. Fasáda bude z více než dvou třetin prosklená, díky čemuž bude ve vnitřních prostorech dostatek denního světla.

Cílem Skanska Property Czech Republic je, aby budova získala certifikaci LEED®, minimálně v úrovni Gold. „Budova je navržena tak, aby požadavky na certifikát splnila. Jde o celou řadu opatření od světlé fasády a zelené střechy, která zabraňuje přehřívání budovy, venkovních žaluzií až po účinný a energeticky velmi úsporný koncept vytápění, větrání a chlazení. Podobně jako u budovy City Green Court počítáme se stojany na kola a šatnami se sprchami pro cyklisty. Potenciální nájemci zjistí, že díky opatřením pro komfortní a energeticky úsporný provoz výrazně ušetří na energiích ve srovnání s běžnými kancelářskými budovami,“ doplnila Alexandra Tomášková.
tisková zpráva


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz