Nová budova Laboratorního centra Fakulty technologické zlínské univerzity

Nová budova Laboratorního centra Fakulty technologické zlínské univerzity

(26. 4. 2012) Laboratorní centrum vzniká na místě bývalého koupaliště a tržnice Baťák u autobusového nádraží, naproti budovy fakulty technologické. Původně v místě zpustošeného tržiště poblíž autobusového nádraží bývalo koupaliště, které nechal podle návrhu architekta Vladimíra Karfíka postavit u svitovského areálu  v roce 1939 Tomáš Baťa  Oficiálně se jmenovalo U Továrny. Autorem projektu nového objektu LCFT je ing. arch. Vladislav Vrána, Atelier 2002. Stavba byla oficiálně zahájena 25.dubna.

 
 
 
 

Nová budova Laboratorního centra Fakulty technologické zlínské univerzity

Laboratorní centrum vzniká na místě bývalého koupaliště a tržnice Baťák u autobusového nádraží, naproti budovy fakulty technologické. Původně v místě zpustošeného tržiště poblíž autobusového nádraží bývalo koupaliště, které nechal podle návrhu architekta Vladimíra Karfíka postavit u svitovského areálu  v roce 1939 Tomáš Baťa  Oficiálně se jmenovalo U Továrny. Autorem projektu nového objektu LCFT je ing. arch. Vladislav Vrána, Atelier 2002. Stavba byla oficiálně zahájena 25.dubna.

    Vizualizace Laboratorního centra Fakulty technologické ve Zlíně (zdroj: UTB Zlín)
Nový objekt LCFT bude postaven v lokalitě centra Zlína severním směrem od stávající budovy Fakulty technologické. Nová budova provozně a účelově spojená se stávajícím objektem umožní soustředit veškeré výukové a vědeckovýzkumné kapacity do jednoho organického celku.
Objekt bude mít 4 nadzemní podlaží (NP) s ustoupeným 5. NP (pro umístění technologických zařízení budov), 1 snížené podlaží a 1 podzemní podlaží. Parkoviště a technické prostory jsou umístěny v 1. podzemním podlaží. V úrovni 1. NP (přízemí) a 1. sníženého podlaží jsou situovány vstupní prostory, posluchárny a seminární místnosti. Ve 2. NP budou umístěny seminární učebny, výukové laboratoře a speciální přístrojové laboratoře. Ve 3. a 4. NP jsou umístěny výukové laboratoře, pracovny pedagogů a doktorandů.

 

LCFT LCFT

Vizualizace nové budovy zlínské Fakulty technologické, kde bude od září 2013 umístěno laboratorní centrum

Zlín 25. dubna (ČTK) - Zlínská univerzita  zahájila výstavbu Laboratorního centra technologické fakulty. Nový objekt v centru města v těsné blízkosti fakulty nabídne studentům kvalitně vybavené prostory pro výuku i vědu a výzkum. V centru za 527 milionů korun budou zejména speciální laboratoře s moderní technikou, objekt se bude řadit mezi nejmodernější zařízení v republice, řekl ČTK děkan technologické fakulty Roman Čermák.

Speciální přístroje přijdou na více než 25 milionů korun, v objektu budou také posluchárny a výukové místnosti. Univerzita Tomáše Bati získala na projekt centra evropskou dotaci ve výši 448 milionů korun, mělo by začít sloužit od roku 2014.

Na základní kámen dnes poklepala také Sonja Baťová, manželka Tomáše Bati, který byl synem zakladatele rozsáhlého obuvnického impéria a zemřel v roce 2008. "Tchán zde vybudoval velké impérium a vždy kladl důraz na vzdělávání. Je důležité, že zde bude místo pro vědu a výzkum, ve světe se na to klade velký důraz, je třeba vždy být o krok vpřed," řekla Baťová, která ve čtvrtek převezme čestný doktorát zlínské univerzity.

Podle děkana studuje na fakultě momentálně asi 1900 studentů, nosnými obory jsou zpracování plastů, přírodních polymerů a zpracování a výroba potravin a potravinářských doplňků. Fakulta je nejstarší z fakult Univerzity Tomáše Bati, letos oslavila 43 let.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz