Nová budova muzea betlémů v Třebechovicích pod Orebem

Nová budova muzea betlémů v Třebechovicích pod Orebem

 
 
 
 

Nová budova muzea betlémů v Třebechovicích pod Orebem

Autorem projektu nové budovy je Ateliér Zídka, Plocek, Misík z Hradce Králové.


Třebechovické muzeum betlémů v září otevře novou budovu

(ČTK) - Muzeum betlémů v Třebechovicích pod Orebem letos v září přivítá první návštěvníky v nové budově. Stavba nového objektu za zhruba 46 milionů korun bude dokončena nejpozději 30. dubna, následovat bude příprava expozic. ČTK to řekl třebechovický starosta Jiří Němec.

Stavbu na třebechovickém náměstí nyní dělníci dokončují. Po předání budovy budou nainstalována čidla měřící vlhkost a další údaje, poté památkáři vydají souhlas s přestěhováním unikátního Proboštova betlému z náhradních prostor do nového muzea.

Podle plánů by se betlém mohl stěhovat na začátku června, následovat budou další úpravy interiéru nového muzea. "Restaurátoři například budou muset zajistit zprovoznění mechanismu betlému a jeho ustavení na novém místě, což by mohlo trvat zhruba dva měsíce," řekl Němec.

Muzeum, které do zahájení stavby nové budovy sídlilo v nevyhovujících prostorech, bylo uzavřené od května 2011. Více než sto let starý Proboštův betlém se zhruba 350 figurkami je společně s dalšími exponáty umístěn po dobu výstavby v prostorech bývalé továrny v Heldově parku. Třebechovické muzeum betlémů má ve svých sbírkách na tři stovky betlémů z různých materiálů a různého stáří.Třebechovické muzeum betlémů
Třebechovický betlém
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.