Nová budova průmyslové školy v Třebíči

Nová budova průmyslové školy v Třebíči

(8. 2. 2019) Budova je postavená v téměř v pasivním standardu

 
 
 
 

Nová budova průmyslové školy v Třebíči

(ČTK) - Střední průmyslová škola v Třebíči má novou čtyřpodlažní budovu. Stojí na stejném místě jako původní pavilon B, který bylo nutné zbourat, obsahoval škodlivý azbest. Budovu za 147 milionů korun zčásti hradily dotace z EU. Novostavba v ulici Manželů Curieových má 34 učeben, novou kotelnu a je bezbariérová.

"Díky novým kapacitám čtyřpodlažní budovy může škola opustit detašované pracoviště na ulici Demlova v Třebíči, jehož oprava by do budoucna vyžadovala vysoké náklady," řekl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (ČSSD). O tom, co bude s prázdnou budovou v Demlově ulici, kraj ještě nerozhodl. Podle mluvčí Jitky Svatošové je možný její pronájem či prodej, stejně jako to, že ji kraj nabídne k využití městu.

Stavba začala v roce 2017 demolicí původního pavilonu B. Dodavatelem byla společnost PKS stavby ze Žďáru nad Sázavou. Budova je odvětrávána centrální vzduchotechnikou, která hlídá koncentraci oxidu uhličitého v učebnách a dle toho přizpůsobuje intenzitu výměny vzduchu. Má rekuperaci a je vybudovaná téměř v pasivním standardu včetně zasklení trojskly. Místo dřevěných zvedacích tabulí jsou nátěrem opatřené přímo stěny učeben, což umožňuje nejen psaní, ale i promítání a skenování ze zdi pro další zpracování v počítači.

Stavba pavilonu B je jednou ze součástí modernizace školy s více než 1000 žáky. Na konci roku 2017 byla dokončena oprava pavilonu A za asi 38 milionů korun, která se dotkla učeben a především centrálních šaten pro všechny žáky školy. Teď se pracuje na dalších úpravách budovy za asi 20 milionů korun a v připravuje se rekonstrukce kuchyně.

Škola je krajským centrem průmyslového technického vzdělávání. Vznikala postupně. Nejprve se v roce 1998 sloučily tři technické školy ve městě. V roce 2014 se k ní přidala i Střední škola řemesel sídlící v Demlově ulici.

O zbourání pavilonu B rozhodl kraj v roce 2014, když se zjistilo, že konstrukce pavilonu obsahuje azbest. Na demolici si stěžovali obyvatelé okolních panelových domů, kteří se obávali úniku azbestu do okolí. Hygienici ale nezjistili žádná pochybení při organizaci demoličních prací.

Doplněno Stavbaweb:
Investor: Kraj vysočina
Generální dodavatel: PKS stavby, a. s.

Projektant: AS PROJECT CZ s. r. o.

Video z výstavby nového objektu školy najdete ZDE.
Další informace najdete ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sustainability

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz