Nová budova Rakouského gymnázia v Praze

Nová budova Rakouského gymnázia v Praze

Praha-Modřany

(12. 10. 2015) Andreas Bohrn

   
 
 
 
 

Nová budova Rakouského gymnázia v Praze

V Modřanech vyrostla budova Rakouského gymnázia, které se tak může konečně přestěhovat z nevyhovující budovy v Holešovicích. Novostavba, kterou nechala postavit společnost Raiffeisen – Leasing vyniká důrazem na kvalitu a vysokým standardem.
 Prestižní mezinárodní škola s multikulturním prostředím a zaměřením na bilingvní jazykové vzdělání již delší dobu hledala možnost opustit dočasné prostory v Holešovicích. O záměru stěhování se dozvěděl i jednatel společnosti Raiffeisen - Leasing, který je původem z Rakouska: „Vstoupili jsme do projektu jako developer s cílem postavit důstojnou a moderní budovu, která bude plně vyhovovat potřebám školy,“ říká Alois Lanegger, jednatel Raiffeisen - Leasing. Mohl tak začít proces přípravy projektu, který navrhl rakouský architekt Andreas Bohrn, a jehož projektantem je česká společnost LOXIA. „Po pečlivých přípravách projektu a domluvě financování s rakouským Ministerstvem školství, umění a kultury, které je investorem, jsme v polovině roku 2014 zahájili stavbu,“ dodává Alois Lanegger.

„Objekt má čistý, nadčasový design a jednoduchý půdorys, který nabízí snadnou orientaci. Vše je bezbariérově přístupné,“ říká architekt Milan Veselý ze studia LOXIA. Celkové náklady projektu činily 325 milionů korun. Budova byla zprovozněna již 1. září, 9. října proběhlo slavnostní otevření za účasti ministryň školství České republiky i Rakouské republiky, Kateřiny Valachové a Gabriely Heinisch-Hosek.
Novostavba se tak stala ojedinělým projektem financovaným rakouským Spolkovým ministerstvem pro vzdělávání a ženy prostřednictvím společnosti Raiffeisen - Leasing, s.r.o., s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Městské části Praha 12. Projekt obohatí prostřednictvím šestiletého bilingvního gymnázia nabídku vzdělávání na Praze 12, škola rovněž usiluje o možnost rozšíření o osmiletý obor tak, aby naplnila svou kapacitu, která umožňuje vzdělávání 300 mladých lidí.

Tisková zpráva

Areál školy: 11 170 m²
Zastavěné plochy: 2 050 m²
Podlažní plochy: 5 575 m²
Maximální počet studentů:300
Počet parkovacích stání: 15
Pořizovací náklady projektu: 325 000 000 Kč

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

 
 
 
 
50.0100765
14.4069395
Nová budova Rakouského gymnázia v Praze

Nová budova Rakouského gymnázia v Praze
Praha-Modřany

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz