Nová budova ČSOB v Radlicích

Nová budova ČSOB v Radlicích

(26. 4. 2018) Hrubá stavba je dokončena

   
 
 
 
 

Nová budova ČSOB v Radlicích

Nová budova ČSOB v pražských Radlicích již dostala své finální obrysy. Díky použití špičkových technologií se stane jednou z nejmodernějších budov v Evropě a splní i ty nejpřísnější ekologické standardy. Druhá centrála banky poskytne moderní zázemí s celou řadou nestandardních pracovních míst pro flexibilní i kreativní práci. Se stávajícím sídlem ji spojí lávka pro pěší a společně tak vznikne ČSOB Kampus, který pojme více jak čtyři tisíce lidí z banky i jejích dceřiných společností.

Budova je od počátku navrhovaná s důrazem na co nejvyšší míru ohleduplnosti k životnímu prostředí. Tím navazuje na stávající radlické sídlo, které i po více než deseti letech své existence platí mezi odborníky stále za jednu z nejpokrokovějších staveb v Evropě. „U projektu naší první budovy v Radlicích jsme si řekli, že když už máme tak ekologicky šetrnou stavbu, mohli bychom usilovat o mezinárodní certifikaci. Takřka bez přípravy se nám podařilo získat vysoké mezinárodní hodnocení LEED Gold. Při stavbě nové budovy opět uplatňujeme nejmodernější dostupné postupy a technologie tak, aby splňovala podmínky nejpřísnější mezinárodní certifikace LEED Platinum,“ vysvětluje Ivo Koukol, vedoucí programu výstavby nových budov ČSOB.

V otázce ohleduplnosti k okolí bude budova výjimečná hned v několika směrech. Je koncipována do šířky, nikoli do výšky, a plně kopíruje reliéf svahu, do kterého je umístěna. Zvyšování teploty okolního prostředí v horkých letních dnech zabrání rozmanité zahrady na střechách jednotlivých pavilonů, ale zcela unikátní je především systém hospodaření se zemní energií ze 177 vrtů s hloubkou 150 m. Právě to řadí tento projekt k největším v Evropě.

Druhou centrálu spojí se stávajícím sídlem ČSOB lávka pro pěší přes Radlickou ulici. „Zaměstnanci dceřiných společností i banky budou díky nové budově pod jednou střechou, a to pomůže zjednodušit a zefektivnit spolupráci uvnitř celé skupiny. Peníze vynaložené za pronájmy kancelářských prostor po Praze tak může banka investovat do budovy vlastní. Spojením se současnou centrálou vznikne ČSOB Kampus, který lidem poskytne pracovní prostředí na té nejvyšší úrovni,“ vysvětluje Marcela Suchánková, členka představenstva ČSOB a vrchní ředitelka pro oblast řízení lidských zdrojů.

ČSOB dala v souvislosti se stavbou nové budovy zaměstnancům také jedinečnou příležitost se podílet na tvorbě prostředí, ve kterém budou pracovat. „Chtěli jsme do celého projektu zapojit právě ty lidi, kteří budou nové prostory nejvíce využívat – samotné zaměstnance. Proto jsme se jich zeptali napřímo, co by si přáli a co by ocenili. Pustili tak uzdu kreativitě a díky tomu vznikly například skvělé návrhy na tematickou podobu zasedacích místností. Alternativně ztvárněné zasedačky nyní plánujeme vybudovat i v naší stávající centrále, která také postupně prochází změnami,“ říká Marcela Suchánková a dodává, že si lidé v budově budou moci také volit mezi nejrůznějšími zónami, které jsou uzpůsobeny odlišným typům práce a aktuálním potřebám zaměstnanců i klientů.

Nová budova, která spolu se stávající centrálou vytvoří ČSOB Kampus, dává podle slov Iva Koukola celé lokalitě nový impuls. „Před lety jsme se rozhodli postavit naši centrálu v Radlicích, na místě jednoho z velkých pražských brownfieldů. Troufám si říci, že jsme tak významně přispěli k tomu, že se tato část radlického údolí opět stala atraktivním místem pro život. Nová budova v tomto trendu pokračuje a dále jej rozvíjí,“ uzavírá Ivo Koukol. 

Představení nové budovy ČSOB (PDF)

tisková zpráva ČSOB


Související články:
Novou budovu ČSOB postaví společnost HOCHTIEF CZ  13.1.2015
ČSOB vybrala návrh druhé budovy centrály v Radlicích  9.12.2013

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

 
 
 
 
50.0571869
14.3886928
Nová budova ČSOB v Radlicích

Nová budova ČSOB v Radlicích

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz