Nová generace rekuperačních jednotek Wafe 350

Nová generace rekuperačních jednotek Wafe 350

(14. 9. 2017) Filozofie Wafe je založena na myšlence maximálního uživatelského komfortu.

   
 
 
 
 

Nová generace rekuperačních jednotek Wafe 350

Po téměř dvou letech vývoje přichází česká firma Wafe na trh s rekuperační jednotkou nové generace. Vývojový tým Wafe čerpal z mnohaletých zkušeností v oboru a nyní přináší radikální změnu v uvažování o inteligentním větrání. Cílem týmu bylo najít řešení dlouhodobě známých komplikací, které standardní rekuperace přinášely – vysušování větraných prostor, odvod kondenzátu, předehřev a náklady na údržbu. Jednotka WAFE 350 je tak vybavena entalpickým klapkovým systémem (EFS™) řízeným pomocí unikátního algoritmu. Ten využívá data z teplotních, vlhkostních a tlakových čidel v jednotce. Úroveň větrání je upravována na základě hodnot CO2.

Hlavní výhodou systému je odstranění nutnosti předehřevu, který je standardně zapotřebí pro provoz rekuperace v teplotách pod bodem mrazu. Letošní zima připomněla, že mrazivá období v našich končinách nejsou výjimkou a mohou trvat týdny. EFS™ systém také zjednodušuje instalaci jednotky, protože již není nutné ji připojovat k odpadu. Kondenzát se ve standardním režimu vůbec nevytváří a jednotka přirozené prostředí nevysušuje. Pro případy, kdy je odvod kondenzátu z důvodů nadměrné vlhkosti přáním uživatele, je možné WAFE 350 nastavit na HRV režim a kondenzát odvádět. Jednotka je na to vybavena vývodem 5/4 palce.

Vlhkost, která při střetu odpadního a čerstvého vzduchu ve výměníku kondenzuje, klapkový systém odstraňuje pravidelnou změnou směru cirkulace vzduchu. Jednotka tak zejména za mrazivých teplot dosahuje výrazně vyšší energetické účinnosti, neboť není nutné zapínat drahý předehřev. Uživatelům v domě s WAFE 350 bude lépe díky udržení přirozené vlhkosti.

Filozofie Wafe je založena na myšlence maximálního uživatelského komfortu. Ze zkušenosti se ukazuje, že zákazníci již krátce po instalaci zařízení nechtějí myslet na nutnou údržbu nebo nastavování bezpočtu složitých funkcí. WAFE 350 je plně autonomní. Upravuje výkon podle počtu lidí v domě, a když potřebuje vyměnit filtry, zašle e-mail s odkazem k objednávce.

Inovace vedoucí k plné autonomii a správné údržbě mají zajišťovat dlouhodobou a spolehlivou funkčnost zařízení. Dlouhá životnost WAFE 350 je rovněž podpořena výběrem komponent. Převažují prvky renomovaných německých a holandských výrobců. Například serva EFS™ systému od firmy Bosch jsou ověřená milióny cyklů v automobilovém průmyslu, kde jsou nároky na odolnost velmi vysoké.

Proti jiným jednotkám je WAFE 350 úspornější. EFS™ systém využívá efektivní a dostupné kanálkové výměníky, které netřeba měnit. Společně s optimalizací využití filtrů a odstraněním předehřevu může celková úspora za deset let oproti konkurenci činit kolem 80 000 Kč.

Publikováno v časopise Stavba č. 2/2017, str. 55

Související články:

Nové možnosti vzdálené správy rekuperačních jednotek 5.6.2017
Co je WAFE? Svěží přístup k dýchání.  22.5.2017

  Výrobci/dodavatelé

Kolbenova 931/40B

190 00 Praha 9-Vysočany

Telefon +420 273 139 700

info@wafe.cz

http://www.wafe.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz