Nová Karolina, objekt F

Nová Karolina, objekt F

Náměstí Biskupa Bruna, Ostrava, Nová Karolina

(2. 3. 2022) CAMA

   
 
 
 
 

Nová Karolina, objekt F

Bytový dům se nachází v areálu bývalé koksovny, je součástí druhé etapy výstavby New Karolina Residential a uzavírá východní stranu náměstí. Má tři schodišťové sekce s šesti, devíti a osmi nadzemními podlažími. V přízemí jsou vstupní prostory, komerční jednotky, garáže, sklepy a technické místnosti. Od 2. NP výše jsou byty různých velikostí a standardů.
Hmotu objektu jsme výrazně tvarovali s akcentovanými věžemi a vykonzolovaným severním křídlem. Hlavním motivem jsou linie stropních desek, prostor mezi nimi člení francouzská okna, lodžie a meziokenní vyzdívky se strukturovanou omítkou.V rámci projektu jsme řešili i dopravní a technickou infrastrukturu, městský parter a sadové úpravy veřejných prostranství.
Autorská zpráva

Investor: GEMO Olomouc
Autor: David Chromík, Jindřich Brož, Veronika Jugová; spolupráce Jan Švestka, Jiří Kacíř, Josef Váně, David Straka  
Autor původní DUR: David Kotek, PROJEKTSTUDIO EUCZ
Podlahová plocha: 9420 m2
Obestavěný prostor: 20 689 m3
Počet bytů: 65


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

 
 
 
 
49.8303986
18.2878361
Nová Karolina, objekt F

Nová Karolina, objekt F
Náměstí Biskupa Bruna
Ostrava, Nová Karolina

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz