Nová městská čtvrť Šantovka v Olomouci

Nová městská čtvrť Šantovka v Olomouci

(28. 2. 2014) Stavba městské čtvrti Šantovka, která postupně vzniká na 11 hektarech, má stát zhruba deset miliard korun. Její součástí bude obytná čtvr, obchodní centrum a kancelářský komplex. Na projektu situovaném v areálu bývalého podniku Milo se společně s ATELIEREM 8000 spol. s r.o. podílí architekti z londýnského ateliéru Benoy.

 
 
 
 

Nová městská čtvrť Šantovka v Olomouci

Stavba městské čtvrti Šantovka, která postupně vzniká na 11 hektarech, má stát zhruba deset miliard korun. Její součástí bude obytná čtvr, obchodní centrum a kancelářský komplex. Na projektu situovaném v areálu bývalého podniku Milo se společně s ATELIEREM 8000 spol. s r.o. podílí architekti z londýnského ateliéru Benoy.



V areálu Mila u centra Olomouce byla zahájena závěrečná demolice

(ČTK) - V areálu bývalého podniku Milo poblíž historického centra Olomouce byla minulý týden zahájena demolice poslední velké budovy. Stavební stroje postupně rozebírají administrativní sídlo zkrachovalé továrny, na jehož místě se plánuje stavba výškové budovy Šantovka Tower. Nová výšková dominanta v sousedství nového nákupního centra Galerie Šantovka má v Olomouci četné odpůrce a investor zatím nezískal potřebná povolení k její stavbě.

"Demolice (administrativní budovy továrny Milo) bude dokončena v řádu několika týdnů a navazuje na dokončení venkovních ploch po zprovoznění Galerie Šantovka," řekl ve čtvrtek 20. února ČTK mluvčí projektu Juraj Aláč. Stavební stroje už dříve v areálu Mila zbouraly několik výrobních a skladových budov. Místo nich vzniklo například nové parkoviště či hřiště pro děti.

Novou městskou čtvrť Šantovka na místě bývalé továrny Milo buduje firma SMC Development. Kromě už dokončeného nákupního centra Galerie Šantovka plánuje i stavbu výškové budovy Šantovka Tower. Olomoucký krajský úřad ale v lednu kvůli několika chybám zrušil rozhodnutí památkářů magistrátu, kteří dali souhlas k chystané stavbě této nové výškové dominanty v ochranném pásmu městské památkové rezervace.

Zamítavé stanovisko hejtmanství zkomplikovalo přípravu stavby budovy Šantovka Tower. "V současné době analyzujeme všechna vydaná rozhodnutí a až poté budeme zvažovat další postup," uvedl Aláč. Magistrát řízení o projektu Šantovka Tower po zásahu krajského úřadu ukončil. "V tuto chvíli žádné další správní řízení oddělení památkové péče v této věci nevede. Nové řízení, které by muselo odstranit vytýkaná pochybení, by se rozběhlo pouze v případě podání nové žádosti ze strany investora," řekla ČTK mluvčí radnice Radka Štědrá.

Šantovka Tower by se díky svým 75 metrům dělila s radnicí o pozici druhé nejvyšší stavby v Olomouci. S její stavbou kromě památkářů nesouhlasí i někteří odborníci, kteří tvrdí, že by poškodila panorama historického centra Olomouce. Podle investorů panorama narušeno nebude.

www.santovka.cz

Související články:



 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

31. 3. 2023 18:50:36

Re: Re: Re: Novela stavebního zákona nenaplnila svůj možný poten...

Vy si vážně myslíte, že politici nemluví o tom, jak fungují místní municipaity proto, že jsou slepí? To snad ne. Vždyť jsou to titíž lidé. Proč myslíte, že ustoupili tlaku obcí na ponechání obecných stavebních úřadů pod kuratelou samosprávy? Prý že by k nim měli lidi dál - ale ty úřady tam přece měly zůstat jako pobočky. Jenže politici v parlamentu přece nemohou říct politikům z obcí, že jejich jediný argument pro zrušení centrálního úřadu je lež. Ó pardon, zapomněla jsem na druhý: obce by ztratily vliv. Ale na co vlastně, když tak vehementně tvrdí, že do výkonu státní správy nezasahují. Místo toho by přece stačilo přidat jednoduchou větu, že obec je na svém území vždy dotčeným orgánem. A mohla by si třeba jako dotčený orgán hlídat soulad s územním plánem, který si sama schválila. To by bylo krásné - hned by se snížil počet úředníků státní správy :-) Jinak souhlasím, že za tabulkový plat se na úřad odborníci shánějí těžko. A pak se ještě musí rozloučit s kreativitou, kterou by stavebníci tak chtěli, protože úředník prostě smí jen to, co má v zákoně. A co si budeme povídat, ten je každou novelou horší a horší. Bylo by to krásné, kdyby už ministerstva přestala vymýšlet další a další úkoly, zákazy a příkazy, hlídání tohohle a támhletoho, a místo toho začala likvidovat nepotřebné předpisy. Bez toho přece nikdy nemůže dojít k tolik slibovanému snížení byrokracie.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz