Nová městská čtvrť Šantovka v Olomouci

Nová městská čtvrť Šantovka v Olomouci

(28. 2. 2014) Stavba městské čtvrti Šantovka, která postupně vzniká na 11 hektarech, má stát zhruba deset miliard korun. Její součástí bude obytná čtvr, obchodní centrum a kancelářský komplex. Na projektu situovaném v areálu bývalého podniku Milo se společně s ATELIEREM 8000 spol. s r.o. podílí architekti z londýnského ateliéru Benoy.

 
 
 
 

Nová městská čtvrť Šantovka v Olomouci

Stavba městské čtvrti Šantovka, která postupně vzniká na 11 hektarech, má stát zhruba deset miliard korun. Její součástí bude obytná čtvr, obchodní centrum a kancelářský komplex. Na projektu situovaném v areálu bývalého podniku Milo se společně s ATELIEREM 8000 spol. s r.o. podílí architekti z londýnského ateliéru Benoy.V areálu Mila u centra Olomouce byla zahájena závěrečná demolice

(ČTK) - V areálu bývalého podniku Milo poblíž historického centra Olomouce byla minulý týden zahájena demolice poslední velké budovy. Stavební stroje postupně rozebírají administrativní sídlo zkrachovalé továrny, na jehož místě se plánuje stavba výškové budovy Šantovka Tower. Nová výšková dominanta v sousedství nového nákupního centra Galerie Šantovka má v Olomouci četné odpůrce a investor zatím nezískal potřebná povolení k její stavbě.

"Demolice (administrativní budovy továrny Milo) bude dokončena v řádu několika týdnů a navazuje na dokončení venkovních ploch po zprovoznění Galerie Šantovka," řekl ve čtvrtek 20. února ČTK mluvčí projektu Juraj Aláč. Stavební stroje už dříve v areálu Mila zbouraly několik výrobních a skladových budov. Místo nich vzniklo například nové parkoviště či hřiště pro děti.

Novou městskou čtvrť Šantovka na místě bývalé továrny Milo buduje firma SMC Development. Kromě už dokončeného nákupního centra Galerie Šantovka plánuje i stavbu výškové budovy Šantovka Tower. Olomoucký krajský úřad ale v lednu kvůli několika chybám zrušil rozhodnutí památkářů magistrátu, kteří dali souhlas k chystané stavbě této nové výškové dominanty v ochranném pásmu městské památkové rezervace.

Zamítavé stanovisko hejtmanství zkomplikovalo přípravu stavby budovy Šantovka Tower. "V současné době analyzujeme všechna vydaná rozhodnutí a až poté budeme zvažovat další postup," uvedl Aláč. Magistrát řízení o projektu Šantovka Tower po zásahu krajského úřadu ukončil. "V tuto chvíli žádné další správní řízení oddělení památkové péče v této věci nevede. Nové řízení, které by muselo odstranit vytýkaná pochybení, by se rozběhlo pouze v případě podání nové žádosti ze strany investora," řekla ČTK mluvčí radnice Radka Štědrá.

Šantovka Tower by se díky svým 75 metrům dělila s radnicí o pozici druhé nejvyšší stavby v Olomouci. S její stavbou kromě památkářů nesouhlasí i někteří odborníci, kteří tvrdí, že by poškodila panorama historického centra Olomouce. Podle investorů panorama narušeno nebude.

www.santovka.cz

Související články: 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz