Nová Palmovka - nová budova radnice Prahy 8

Nová Palmovka - nová budova radnice Prahy 8

(28. 6. 2012) Osmá městská část hodlá investici do nové radnice pokrýt z výdělků z privatizace obecních bytů. Nové sídlo radnice s úřadem, sálem pro kulturní akce, obchodním centrem a parkovištěm by mělo vzniknout podle návrhu architekta Josefa Pleskota. Návrh počítá i s renovací blízkého okolí, včetně přilehlé zastávky tramvají. Podle mluvčí Prahy 8 Heleny Šmídové sice ještě radnice nemá stavební povolení, stále ale platí původní termín pro dokončení stavby na konci roku 2014.

 
 
 
 

Nová Palmovka - nová budova radnice Prahy 8

Osmá městská část hodlá investici do nové radnice pokrýt z výdělků z privatizace obecních bytů. Nové sídlo radnice s úřadem, sálem pro kulturní akce, obchodním centrem a parkovištěm by mělo vzniknout podle návrhu architekta Josefa Pleskota. Návrh počítá i s renovací blízkého okolí, včetně přilehlé zastávky tramvají. Podle mluvčí Prahy 8 Heleny Šmídové sice ještě radnice nemá stavební povolení, stále ale platí původní termín pro dokončení stavby na konci roku 2014.


Část obyvatel Prahy 8 nechce novou radnici za 1,1 miliardy korun

Praha 27. června (ČTK) - Opozici a části obyvatel Prahy 8 se nelíbí plánovaná výstavba nového sídla radnice s obchodním centrem na Palmovce. Objekt za zhruba 1,13 miliardy korun by měl vyrůst na křižovatce ulic Zenklova a Sokolovská. Podle odpůrců stavby je ale projekt předražený, jeho zadání netransparentní a obyvatelé by navíc podle posledních průzkumů na místě raději viděli park nebo cenově dostupné byty. Vedení městské části tvrdí, že stavba nového sídla radnice je nezbytná a neodkladná.

Svá slova odpůrci dokládají dvěma průzkumy, kterých se zúčastnilo 542, respektive 312 lidí. Ve druhém z nich například naprostá většina dotázaných uvedla, že občané neměli dostatečnou příležitost se k záměru městské části předem vyjádřit. Třetina účastníků průzkumu se navíc o chystané výstavbě radnice a obchodního centra dozvěděla právě až díky dotazníku.

"Přes 60 procent respondentů s výstavbou radnice nesouhlasí a domnívají se, že by peníze z privatizace obecních bytů měly být využity jinak," řekl ČTK Martin Potůček z Občanského sdružení OSM. Oslovení obyvatelé by podle něj prostředky investovali raději do posílení kamerového systému, snížení kriminality, výstavby domova důchodců či sociálního bydlení a rozšíření zeleně.

Vlastní anketu zpracoval také obyvatel městské části Praha 8 Tomáš Pavlů. "Je zarážející, že pro variantu, kterou prosadilo současné vedení radnice, se vyjádřilo pouze 13 procent respondentů," uvedl. Přesto se happeningu, jehož součástí byly projevy, přestřižení pásky do imaginárního centra na Palmovce a figurína starosty Prahy 8 Jiřího Janků (ODS), zúčastnilo jen několik přihlížejících.

Podle mluvčí Prahy 8 Heleny Šmídové výtky k projektu nejsou na místě. "V současné chvíli radnice působí v sedmi různých objektech, které pomalu dosluhují. Investice by se nám navíc měla začít vracet v horizontu 30 let. Pak výdělek z centra půjde dál do rozvoje městské části," uvedla Šmídová.

Projekt v minulosti zkoumal i antimonopolní úřad, podle Šmídové jsou ale nyní již veškeré připomínky vypořádány.Doplněno Stavabweb:
Centrum Nová Palmovka je projekt nové radnice městské části Praha 8 v Praze-Libni spojené s obchodním centrem.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz