Nová radnice v Kralupech nad Vltavou

Nová radnice v Kralupech nad Vltavou

(17. 12. 2013) V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku v neděli 22. prosince slavnostně otevřeli novou radnici. Městský úřad, který dosud nedůstojně sídlí v „Hotelu Sport“ a dalších budovách různě po městě, se přemístí do rekonstruované budovy původního obchodního domu Máj. V červnu 2013 vybralo město dodavatele stavby. V soutěži se sešlo 6 nabídek, nejlevnější podala firmy Syner, s.r.o. Tři roky poté, co byla vybrána vítězná architektonická studie, začala skutečná realizace podle projketu ateliéru RH - ARCH, s. r. o. (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Nová radnice v Kralupech nad Vltavou

V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku v neděli 22. prosince slavnostně otevřeli novou radnici. Městský úřad, který dosud nedůstojně sídlí v „Hotelu Sport“ a dalších budovách různě po městě, se přemístí do rekonstruované budovy původního obchodního domu Máj. V červnu 2013 vybralo město dodavatele stavby. V soutěži se sešlo 6 nabídek, nejlevnější podala firmy Syner, s.r.o. Tři roky poté, co byla vybrána vítězná architektonická studie, začala skutečná realizace podle projketu ateliéru RH - ARCH, s. r. o. (doplněno Stavbaweb).


(ČTK) -
O Zlaté neděli byla budova veřejnosti otevřena pro prohlídky. Úředníci budou na dosavadních místech pracovat do 18. prosince, poté se přestěhují. Nová radnice bude v provozu od 6. ledna 2014.

Nová bezbariérová radnice stojí vedle kostela na Palackého náměstí na místě bývalého obchodního domu Máj. „Novou radnici jsme postavili vlastními finančními prostředky zrekonstruováním bývalého obchodního centra,“ řekl ČTK Holeček. Všechny odbory městského úřadu tak nyní obyvatelé Kralup najdou na jednom místě. V budově bývalého národního výboru má do budoucna sídlit úřad práce nebo městská policie. Z důvodu stěhování bude městský úřad od 19. prosince do 3. ledna příštího roku uzavřen.
 
Poblíž nové radnice se staví také nový vědecko-technický park za 170 miliónů korun. Vzniká z budovy bývalého obilního mlýna, kterou od města odkoupila Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Akademičtí pracovníci a studenti se tam budou zabývat stavební chemií.

Doplněno Stavbaweb:
Fotogalerii z celé přestavby si můžete prohlídnout ZDE.
Jednotlivé návrhy na přestavbu ZDE.

Návrh na stránkách autorů - ateliéru RH ARCH si můžete prohlédnout ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz