Nová rozhledna na kopci Radošov

Nová rozhledna na kopci Radošov

(6. 6. 2014) (ČTK) - Nová 15 metrů vysoká rozhledna se dočkala slavnostního otevření na kopci Radošov u Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Rozhledna má tvar číše na víno a je ze dřeva a oceli. Její stavba stála 3,5 miliónu korun, řekl ČTK místostarosta Veselí nad Moravou Petr Kolář (TOP 09). Tvar rozhledny je podle místostarosty symbolický. Rozhledna totiž stojí mezi vinohrady. Autorem rozhledny je hodonínský projektový architekt Jiří Ilčík, který na návrhu spolupracoval s architektkou Reginou Kubrickou (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Nová rozhledna na kopci Radošov

(ČTK) - Nová 15 metrů vysoká rozhledna se dočkala slavnostního otevření na kopci Radošov u Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Rozhledna má tvar číše na víno a je ze dřeva a oceli. Její stavba stála 3,5 miliónu korun, řekl ČTK místostarosta Veselí nad Moravou Petr Kolář (TOP 09). Tvar rozhledny je podle místostarosty symbolický. Rozhledna totiž stojí mezi vinohrady. Autorem rozhledny je hodonínský projektový architekt Jiří Ilčík, který na návrhu spolupracoval s architektkou Reginou Kubrickou (doplněno Stavbaweb).

Rozhledna Radošov
Slavnostního otevření se zúčastnilo 200 lidí. „Návštěvníci mohli z horní plošiny rozhledny dohlédnout až na kopec svatého Antonínka, který je významným moravským poutním místem, dále na Velkou Javořinu, Buchlovské vrchy a na jihu na Pálavu u Mikulova,“ vyjmenoval Kolář.
 
Součástí projektu je vybudování dvou turistických tras kolem města. Desetikilometrová je pro pěší a pětadvacetikilometrová pro cyklisty. Celkem je na nich 19 zastavení, která přibližují turistům přírodu i historii Moravského Slovácka.
 
Podle Klubu přátel rozhleden je nyní na Moravě skoro 90 vyhlídkových věží. Asi čtvrtina vznikla v uplynulých pěti letech, kdy se stavba rozhleden rozmohla. Radnice do nich dávají peníze ve snaze oživit zájem turistů o známé přírodní lokality. Nové věže plánují v Jihomoravském kraji například v Žernovníku u Blanska, kde vznikne vyhlídka ze starého vodojemu. V nedaleké Roubanině bude určená pro noční návštěvy, protože na ní bude hvězdářský dalekohled.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz