Nová vinotéka vinařství Skoupil

Nová vinotéka vinařství Skoupil

Sadová 1399, 691 02 Velké Bílovice

(24. 1. 2020) Autorem projektu je studio Hua hua, designové dekorace interiéru vytvořili v brněnském kreativním studiu David Geč

   
 
 
 
 

Nová vinotéka vinařství Skoupil

1 220 vinných láhví tvoří lustry ve tvaru Pálavy. Vinařství Skoupil otevřelo novou vinotéku
Rodinné vinařství Skoupil otevřelo showroom ve Velkých Bílovicích. Vznikl unikátní prostor, který prezentuje sortiment společnosti a zároveň slouží jako recepce penzionu a prostor pro konání koštů, přehlídek a dalších větších akcí.

„Vinařství Skoupil v sobě spojuje mladistvou energii synů s umem a klidem otců. Snažili jsme se, aby interiér tyto hodnoty vyjadřoval. Víno, jako výsledek práce, je alfou i omegou konceptu,“ představil svůj záměr architekt Václav Kocián ze studia Hua Hua. Dominantou prodejny jsou famózní lustry složené z 1 220 olivově zabarvených vinných láhví zavěšených na ocelových lankách o celkové délce půl druhého kilometru. Svým tvarem znázorňují pálavské vrchy a osvětlují tmavě laděný elegantní interiér.  Na zdech jsou průhledným lakem nanesené vzory z vinných etiket. Prostor doplňují dubové police, stoly a skříně. Čela dubových skříní jsou napřímo potištěná vzory z etiket a texty popisujícími jednotlivé kolekce Skoupilových vín. „Návrh dává nejen vyniknout hodnotě vína jako produktu, ale zdůrazňuje i krásu vinařského řemesla samotného. Atmosféra Pálavy inspirovala příběh vstupní haly celého vinařství. Vždyť v této krajině buší kousek srdce každého vinaře,“ doplňuje architekt.

„Chtěli jsme vytvořit místo, kde lidé rádi stráví nějaký čas, ochutnají naše vína, dozví se více o naší rodinné tradici a přečtou si i něco o koncepci našich etiket. Záměrem bylo zákazníkům zpříjemnit zážitek z návštěvy našeho vinařství,“ říká Petr Skoupil ml. Jeho otce a zakladatele firmy mohou zákazníci vidět v nadživotní velikosti na čelní straně místnosti. Lineárně rastrovaná fotografie zdobí vnitřek prosklené a chlazené části prostoru, kde jsou vystavená oceněná vína, ušlechtilé sýry, šunky a další delikatesy. Na protější stěně je osa popisující historii vinařské rodiny. „Jediné místo, kde tato vinotéka šla vybudovat, byl prostor recepce, který doposud nebyl využitý.“ dodává Skoupil. Vinotéka zároveň slouží jako recepce penzionu a vstup do restaurace.

Designové dekorace interiéru vytvořili v brněnském kreativním studiu David Geč. Inspirací jim byla vizuální identita vinařství spolu s grafickým pojetím jednotlivých kolekcí vín od slovenského studia Pergamen. Etiketa kolekce Terroir, která získala i ocenění RedDot, byla například ve zvětšeném formátu aplikována na jednu ze stěn. „Chtěli jsme překonat očekávání klienta. Nakonec to vzalo mnohem více času, než jsme předpokládali, například lustry jsme vzhledem k jejich velikosti kompletovali noc před otevřením prostoru. Bylo to náročné na pozornost, protože každá z 1 220 lahví byla zavěšena v přesně stanovené délce, tak, aby lustry nakonec kopírovaly tvar Pálavy. Přidal se k nám osobně i pan architekt a lidé z vinařství. Ale určitě to všechno stálo za to,“ popsal své pocity šéf studia David Geč.

Vinařství Skoupil je spojeno s těmi nejlepšími viničními tratěmi ve Velkých Bílovicích. Obhospodařuje 25 hektarů vlastních vinic a víno vyrábí také z hroznů z 10 hektarů od místních pěstitelů. Rodinná vinařská tradice je založena na respektu k půdě a na moderních postupech ve výrobě. Více informací naleznete na www.skoupil.com

tisková zpráva
foto: Lubomír Buchta

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

25. 1. 2020 18:29:32. Re: Nová vinotéka vinařství Skoupil. Jitka

 
 
 
 

25. 1. 2020 18:29:32. Re: Nová vinotéka vinařství Skoupil. Jitka

  Lustry jsou opravdu výjimečné výtvarné dílo. Jen by mě zajímalo, jestli autoři také mysleli na jeho údržbu.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz