Nová vyhlídka v Otovicích nabízí pohled na Krušné hory

Nová vyhlídka v Otovicích nabízí pohled na Krušné hory

(8. 9. 2014) Autorem vyhlídky je ateliér Znamení čtyř.

 
 
 
 

Nová vyhlídka v Otovicích nabízí pohled na Krušné hory

Autorem vyhlídky je ateliér Znamení čtyř.

 (ČTK) -
Pohled na Krušné hory nabízí nově otevřená Nová vyhlídka, která vyrostla na rozmezí obce Otovice a Karlových Varů - Sedlece. Vznikla jako součást developerského projektu společnosti Moyo holding, ale sloužit bude veřejnosti.

Podle architekta Richarda Sideje byla zakázka zajímavá právě z toho důvodu, že developer, který v okolí nabízí pozemky pro stavbu rodinných domů, chtěl investovat do veřejného prostoru. "To je v mé praxi naprostá výjimka," řekl dnes ČTK. "Na rozdíl od většiny karlovarských, které nabízejí dramatický výhled na lázeňské město, tahle se dívá na klidnou krajinu hor," dodal.

Vyhlídka je z kovové konstrukce a má tvar připomínající lidské ucho. Je dlouhá 33 metrů a v nejvyšší bodě je 2,5 metru vysoká a nabízí výhled na vrcholy Krušných hor včetně Klínovce.

Podle primátorova náměstka Jiřího Klsáka (KOA) doplní Nová vyhlídka v Otovicích asi dvacítku rozhleden a vyhlídek, kterými se mohou pyšnit Karlovy Vary. Vyhlídky jsou přitom místy, které lákají k procházce a pro mnoho lidí jsou i hlavními cíly výletů.

Práce na vyhlídce přitom trvaly poměrně dlouho od nápadu až po realizaci. "Samotná stavba pak trvala asi půl roku," řekl ředitel Moyo Jan Humplík. "Konstrukce z ohýbaného kovu se nejprve vyrobila ze šesti segmentů, které se až na místě svařily," dodal.
Vizualizace: Znamení čtyř


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz