Nová zbrojnice dobrovolných hasičů v Krásné Studánce

Nová zbrojnice dobrovolných hasičů v Krásné Studánce

Dětřichovská 268, 460 01 Liberec 31

(3. 10. 2018) Autorem návrhu je architekt Vojtěch Šrut, který je současně členem sboru

   
 
 
 
 

Nová zbrojnice dobrovolných hasičů v Krásné Studánce

(ČTK) - V Liberci skončila přestavba zbrojnice dobrovolných hasičů z Krásné Studánky za 13,7 milionu korun. Klasický hasičský objekt nahradila tvarově nezvyklá jednopodlažní budova s malou dvoupodlažní vestavbou. Velitel výjezdové jednotky Josef Hazi dne 2. října 2018 ČTK řekl, že v republice je po architektonické stránce ojedinělá. "Nikde jinde taková není," dodal.

Zbrojnice tvarově připomíná vjezd do tunelu, navrhl ji architekt Vojtěch Šrut, který je členem dobrovolného sboru v Krásné Studánce. Zbrojnice se stavěla od loňského listopadu v rámci přeshraničního evropského projektu, podle Haziho stará a nová budova nesnesou žádné srovnání. "Původní hasičárna byla stará téměř 70 let a byla naprosto nevyhovující, zatímco ta nová je ve všech ohledech budovou 21. století," uvedl.

Novostavba je bezbariérově přístupná v přízemí. V přední části budovy vznikla garáž pro tři hasičské automobily, zatímco v zadní části mají hasiči zasedací místnost včetně zázemí, šatny a sociálního zařízení. Ve vestavbě je umístěna velitelská místnost, technická místnost a otevřená galerie nad společenskou místností. "Už nemusíme řešit teplou vodu ani topení, které jsme si dříve zajišťovali i pomocí přímotopů, a konečně máme více místa kolem techniky, takže při výjezdech nemusíme hromadně nasedat venku," dodal Hazi.

Hasiči z Krásné Studánky si díky přeshraničnímu projektu pořídí ještě velitelské vozidlo a dopravní automobil pro devět lidí. "Nechtěli jsme pořizovat novou techniku do doby, než ji budeme mít kam zaparkovat. Už máme ale vysoutěženo. Za měsíc dostaneme velitelské auto a v únoru 2019 bychom měli převzít dopravní auto," dodal Hazi. Do evropského projektu s názvem "4 města zachraňují přes hranice" jsou kromě Liberce zapojeni i hasiči z Hrádku nad Nisou a německých měst Herrnhut a Žitava. Dohromady by měli získat na dotacích přes 63 milionů korun.

Dobrovolný sbor hasičů v Krásné Studánce letos slaví 120 let od svého vzniku. Má přes 70 členů, z toho 22 jich je zařazeno do výjezdové jednotky. "Jednotka dobrovolných hasičů z Krásné Studánky patří k našim nejvytíženějším jednotkám a jsem rád, že má konečně k dispozici odpovídající zázemí. Navíc je velkým plusem, že dobrovolní hasiči si svou novou zbrojnici v podstatě ušili na míru," řekl primátor Liberce Tibor Batthyány (býv. ANO). 

Zdroj foto: Vojtech Šrut architekt

 

Doplněno Stavbaweb:
Projekt najdete na stránce autora ZDE.
Více informací najdete na požáry.cz.
Facebook / Hasiči Liberec – Krásná Studánka
                           

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
50.807264
15.033343
Nová zbrojnice dobrovolných hasičů v Krásné Studánce

Nová zbrojnice dobrovolných hasičů v Krásné Studánce
Dětřichovská 268
460 01 Liberec 31

Komentáře ke článku

 
 
 
 

4. 10. 2018 08:39:59. Re: Nová zbrojnice dobrovolných hasičů v Krásné Studánce. Jitka

  Tak tohle se opravdu povedlo. Gratuluji.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz