Nová Zbrojovka

Nová Zbrojovka

(22. 11. 2016) CPI Property Group přestaví areál bývalé Zbrojovky v Brně na moderní čtvrť.

   
 
 
 
 

Nová Zbrojovka

Areál bývalé brněnské Zbrojovky čeká obrovská proměna. Realitní a investiční skupina CPI Property Group zahájila revitalizaci území a představila developerský projekt Nová Zbrojovka. Autory studie projektu jsou architekti z brněnského studia A PLUS pod vedením architekta Karla Tuzy. Z dvacetihektarového brownfieldu v širším centru Brna vznikne živá, moderní a dobře dostupná čtvrť, která poskytne kvalitní možnosti bydlení, pestrou nabídku služeb a nákupních, pracovních i odpočinkových příležitostí. Plánovaná investice do celého území přesáhne 4 miliardy korun.

Během následujících let rekonstrukcí i novou výstavbou vznikne plnohodnotné městské území, které obohatí centrum jihomoravské metropole o nové administrativní a výrobní plochy, obchody i nabídku moderních bytů. „S plným respektem k historii území, stávající zástavbě i urbanismu městské části Brno-Židenice postavíme unikátní projekt, který se v podobné lokalitě a rozsahu již nebude opakovat,“ řekl Zdeněk Havelka, výkonný ředitel CPI Property Group.

V areálu bývalé Zbrojovky vzniknou kanceláře o celkové ploše 30 000 m², kde budoucí nájemci získají především vysoký komfort, moderní design, nadstandardní kvalitu služeb i atraktivní polohu. Významnou částí projektu bude exkluzivní bydlení, situované k břehu řeky Svitavy a splňující požadavky současného životního stylu evropských velkoměst. Téměř 40 tisíc metrů čtverečních zaplní průmyslové budovy a přibližně 3600 m² bude určeno pro maloobchod.

Realizace projektu je plánována do několika etap. Letos v červnu odstartovaly sanační práce, v dalších krocích bude následovat odstranění staticky nevyhovujících staveb a zároveň rekonstrukce šesti stávajících budov. První etapa vyvrcholí v roce 2020 výstavbou dvou nových objektů. Kromě toho dojde k dotvoření dopravní infrastruktury, aby bylo území snadno dostupné.

„V další etapě budou pokračovat renovace stávajících budov a na rok 2021 plánujeme zahájení výstavby rezidenční části s téměř osmi sty byty,“přiblížil průběh výstavby Josef Lhotský, ředitel projektu Zbrojovka.
Kompletní projekt by měl být hotový nejdříve v roce 2027.

Architekti si dají záležet na vytvoření elegantní a nadčasové architektury s velmi silnou koncepcí, což představuje výjimečnou příležitost pro rozvoj dané lokality. Nová Zbrojovka naváže na genius loci, zachová klasickou industriální architekturu tohoto místa a vtiskne mu citlivě novou tvář.

 Nová Zbrojovka v číslech:
• 4 miliardy korun přesáhne investice do celého území
• 800 bytů vyroste v blízkosti řeky Svitavy• 30 000 m2 vznikne kancelářských prostor
• 3600 m2 bude určeno pro maloobchod
• 40 000 m2 zaplní průmyslové budovy
• 2027 je předpokládaný rok dokončení celého projektu

tisková zpráva

Související zprávy:
Nová Zbrojovka  30.11.2010

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.