Nové bazénové centrum v Karlových Varech

Nové bazénové centrum v Karlových Varech

(3. 10. 2012) (ČTK) - Nové Bazénové centrum začalo v pondělí sloužit v Karlových Varech. Bazén a upravené okolí přišly město na 271 milionů korun, přičemž by většinu peněz mělo dostat zpět z dotace z Regionálního operačního programu Severozápad. Další investice do rekreačního a sportovního areálu ale Karlovy Vary ještě plánují, řekl ČTK primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA).

 
 
 
 

Nové bazénové centrum v Karlových Varech

(ČTK) - Nové Bazénové centrum začalo v pondělí sloužit v Karlových Varech. Bazén a upravené okolí přišly město na 271 milionů korun, přičemž by většinu peněz mělo dostat zpět z dotace z Regionálního operačního programu Severozápad. Další investice do rekreačního a sportovního areálu ale Karlovy Vary ještě plánují, řekl ČTK primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA)."Jde o třetí z pěti projektů našeho Integrovaného programu rozvoje města. Ještě nás čeká vybudování Centra zdraví a bezpečí a haly pro míčové sporty," uvedl Kulhánek. Prvními investicemi byly úpravy areálu Rolava a úpravy meanrdu Ohře. "Věřím zároveň, že se podaří dodržet všechny smlouvy o dotacích s regionálním operačním energeticky, protože využívá odpadního tepla haly. Kromě samotné budovy bazénu vzniklo vedle i nové parkoviště a k bazénu vede nová lávka přes ulici.

Původní, ryze sportovní projekt byl později upraven tak, aby bazén nabídnul vyžití širšímu spektru návštěvníků. Místo plaveckých drah se tak postavily vodní atrakce a tobogán.

Dlouhodobým cílem města je vybudovat celý areál, který nabídne kromě multifunkční arény a dnes otevřeného bazénu ještě venkovní sportoviště, a to jak hřiště pro fotbal a další sporty, tak třeba i venkovní plavecký bazén. Podle Kulhánka město postupně dělá potřebné kroky pro další investice. Limitující ale budou finanční prostředky.

"Pokud bychom vybudovali skutečně areál s širokou nabídkou sportovního využití, mohli bychom poskytovat zázemí například jako tréninkový kemp vrcholovým týmům a podobně,"
dodal Kulhánek.

KV Aréna. Vlevo nahoře je hala 1, dole tréninková hala 2 a vpravokrytý plavecký bazén.

Doplněno Stavbaweb:
Nové bazénové centrum je součástí
KV arény
KV aréna (Výstavní, sportovně kulturní a kongresové centrum Karlovy Vary)
Architekt a projektant: BFB studio s.r.o. Ing. arch. Antonín Buchta, Ing. Štefan Bolcha, Ing. Milan Šuráň
Dodavatel: Syner, s.r.o.; Metrostav a.s.; BAU-STAV a.s.
Investor: Město Karlovy Vary
Projekt "Výstavní, sportovně kulturní a kongresové centrum Karlovy Vary" získal 1. cenu v soutěži Stavba Karlovarského kraje 2010.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz