Nové divadlo v Plzni má problémy s fungováním technologií

Nové divadlo v Plzni má problémy s fungováním technologií

(17. 12. 2014) (ČTK) - Kromě problémů s technologiemi městu hrozí, že nedostane celou dvousetmilionovou dotaci z EU. Regionální operační program nechce proplatit část peněz kvůli tomu, že město bez souhlasu upravila projekt stavby. Město ještě podle Šindeláře neproplatilo všechny faktury za divadlo, s dodavatelem řeší nesrovnalosti.

 
 
 
 

Nové divadlo v Plzni má problémy s fungováním technologií

(ČTK) - Kromě problémů s technologiemi městu hrozí, že nedostane celou dvousetmilionovou dotaci z EU. Regionální operační program nechce proplatit část peněz kvůli tomu, že město bez souhlasu upravila projekt stavby. Město ještě podle Šindeláře neproplatilo všechny faktury za divadlo, s dodavatelem řeší nesrovnalosti.


Nové divadlo v Plzni, jehož stavba stála zhruba miliardu korun a které bylo otevřeno v září, má problémy s technologiemi. Jednou kvůli tomu muselo zrušit představení. Problémů ale byly od září desítky a komplikují zkoušky i představení, což vede k nervozitě divadelníků a nespokojenosti diváků, řekl zastupitelům Plzně ředitel divadla Martin Otava. Město a lidé z divadla chtějí proto příští týden jednat o reklamaci se zástupci stavební firmy Hochtief a s dodavatelem technologie Bosch Rexroth, řekl primátorův náměstek Pavel Šindelář (ODS).

"Bojujeme s tím, všechny mechanické části fungují, jsou v pořádku, ale technologie jsou ovládány dálkově po serverech z Německa, tak to funguje po celé Evropě," řekl Otava. Problém je podle něj v tom, že když se v nějaké části objeví chyba, resetuje se celý složitý systém. I když divadelníci okamžitě hlásí problémy německé centrále, odstranění závad a nastartování systému trvá nějakou dobu. Závady narušují plán zkoušek i představení. Novou technologii mají podle ředitele také divadla ve Stockholmu a ve Vídni a potýkají se s podobnými problémy.

"Jen v září a říjnu jsme málem odpískali 12 představení," řekl Otava. Musel vyjít před oponu a promluvit k divákům. Divadelníci byli podle něj zpočátku trpěliví, protože vědí, že nové technologie a divadlo se musejí sžít, atmosféra je ale už napjatá, negativně reagují i diváci. Od začátku listopadu do dneška mělo divadlo dalších 15 kolapsů systému, nefungovala například točna a 5. prosince se muselo představení z technických důvodů zrušit. Navíc dodavatel dálkově bez vědomí divadelníků vypnul jeden z bezpečnostních prvků, který hlídá, aby například zajíždějící stůl neskřípl a nezranil herci na jevišti nohu. Čidlo bylo vypnuté týden, dodavatel ho odpojil prý z obavy, aby se nezhroutil celý systém, dodal Otava.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz