Nové Jazykové a komunikační centrum chebského gymnázia

Nové Jazykové a komunikační centrum chebského gymnázia

(5. 10. 2012) Nové jazykové a komunikační centrum začalo sloužit na Gymnáziu Cheb. Společný přeshraniční projekt s gymnáziem v německém Oelsnitz spočíval ve vybudování přístavby školy s moderně vybavenou posluchárnou. Součástí přístavby je také malé planetárium. ČTK to řekl ředitel školy Jaroslav Kočvara. Autorem návrhu je architekt Martin Plevný / ARCUS PROJEKT (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Nové Jazykové a komunikační centrum chebského gymnázia

Nové jazykové a komunikační centrum začalo sloužit na Gymnáziu Cheb. Společný přeshraniční projekt s gymnáziem v německém Oelsnitz spočíval ve vybudování přístavby školy s moderně vybavenou posluchárnou. Součástí přístavby je také malé planetárium. ČTK to řekl ředitel školy Jaroslav Kočvara. Autorem návrhu je architekt Martin Plevný / ARCUS PROJEKT (doplněno Stavbaweb).

JaKoC  - sál (zdroj foto: Gymnázium Cheb)
Náklady na přístavbu školy byly 30,1 miliónu korun. Karlovarský kraj, který je zřizovatelem gymnázia, na stavbu přispěl zhruba 3 milióny korun, zbytek bylo hrazeno z dotace z přeshraničního programu Cíl 3.

Jazykové centrum po dokončení partnerského centra v Oelsnitz umožní přímé počítačové spojení mezi oběma školami a rozšíří možnost interaktivní výuky. Planetárium pak bude sloužit nejen studentům středních škol, ale připraveny jsou i výukové akce pro základní školy nebo veřejnost.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz