Nové komunitní centrum V Mnichově Hradišti

Nové komunitní centrum V Mnichově Hradišti

(10. 2. 2017) Stavět se bude podle vítězného projektu ateliéru Projektil architekti.

   
 
 
 
 

Nové komunitní centrum V Mnichově Hradišti

(ČTK) - Mnichovo Hradiště na Mladoboleslavsku letos začne se stavbou nového komunitního centra v Mírové ulici. Vyroste na místě budovy, ve které nyní sídlí klub dětí a mládeže. Radnice nechá dům zbourat a postaví nový. Své místo tady najde mimo jiné kuchyně pro mateřskou a základní školu a školní jídelna. Práce mají začít v létě, náklady budou kolem 56 milionů korun. ČTK to řekla projektová manažerka městského úřadu Martina Kulíková.

V rámci první etapy se přesune klub dětí a mládeže z domu v Mírové ulici do prostorů nad prodejnou Coop na Masarykově náměstí, kde najde dočasné útočiště. Během léta pak město nechá dům v Mírové zbourat a na podzim začne se stavbou nového. Hotovo má být do září 2018.

V novém domě v Mírové ulici vznikne zázemí pro kuchyni pro mateřskou a základní školu a samotná jídelna. Ta se bude rovněž využívat jako městský kulturní sál pro 150 lidí. Do horního patra nově postavené budovy se zpět přestěhuje klub dětí a mládeže.

V další fázi město zbourá současnou budovu jídelny, která se nachází také v Mírové ulici. Místo ní by měl vzniknout park.

V současné době se dokončuje projektová dokumentace, následovat bude výběrové řízení. Již v loňském roce radnice požádala o dotaci, která by měla pokrýt 40 procent nákladů.

Mnichovo Hradiště je město se zhruba 8500 obyvateli. Letos hospodaří s příjmy a výdaji ve výši 187 milionů korun.
Zdroj vizualizací: Mnichovo Hradiště

Doplněno Stavbaweb:

ddm mnichovo hradiště
Ve vyzvané architektonické soutěži na návrh Domu dětí a mládeže spojeného se školní jídelnou byl jako vítězný vybrán projekt ateliéru Projektil architekti.
Více informací o projektu na stránkách města Mnichovo Hradiště ZDE.
S průběhem soutěže a jednotlivými návrhy se můžete seznámit v on-line katalogu.
Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz