Nové sídlo NKÚ

Nové sídlo NKÚ

(27. 3. 2019) E15: nejvyšší kontrolní úřad vypsal zakázku na nové sídlo

   
 
 
 
 

Nové sídlo NKÚ

(ČTK) - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) spustil výběrové řízení na výstavbu nového sídla v pražských Holešovicích. O část dvou budov na rohu Ortenova náměstí se budou kontroloři dělit s parlamentní knihovnou a archivem Poslanecké sněmovny. Podle serveru E15.cz, který v pondělí 25. března 2019 o vypsání zakázky informoval, přesáhne hodnota stavební zakázky 570 milionů korun. Část dvou nových budov na rohu Ortenova náměstí vyhrazena pro potřeby parlamentní knihovny a archivu Poslanecké sněmovny.

Nové sídlo NKÚ bude mít rozlohu 7500 metrů čtverečních a vyroste na pozemku, který úřad vlastní. Po dokončení bude tvořit jednotný prostor s areálem bývalého holešovického pivovaru.

"Veškerá zadávací dokumentace k stavbě by měla být dostupná začátkem týdne," sdělil serveru E15.cz mluvčí kontrolního úřadu Jaroslav Broža. Architektonickou kancelář, která bude mít podobu budov na starosti, vybral NKÚ již počátkem loňského roku, uvedl server.

Přibližně dvě třetiny rozpočtu na stavbu budovy mají jít ze státního rozpočtu. Zbývající částku pokryjí úspory NKÚ z dřívějších let.

V současnosti sídlí NKÚ v holešovické budově Tokovo, která patří společnosti CPI. Nynější nájemní smlouva má skončit v roce 2023. O výstavbě nové budovy NKÚ se spekuluje již několik let.

Doplněno Stavbaweb:

Nejvyšší kontrolní úřad zahájil v roce 2016 projekt výstavby svého nového sídla. Půjde o dvě moderní kancelářské budovy s nejnižšími náklady životního cyklu odpovídajícími běžným moderním administrativním budovám a s dlouhodobou životností odpovídající významným veřejným budovám. Budovy budou propojeny podzemními garážemi a ve dvou nadzemních podlažích. V souladu s vydaným územním rozhodnutím nabídnou svým uživatelům šest nadzemních kancelářských podlaží a v jednom objektu je navíc plánováno jedno technologické podlaží. Výška obou budov bude srovnatelná s okolními domy a zaberou přibližně 40 % plochy pozemku.
Budovy poskytnou pro 410 zaměstnanců NKÚ kanceláře o celkové výměře zhruba 5 000 m2, což odpovídá kancelářské ploše 12,5 m2 na jednoho zaměstnance. V jedné z budov bude kromě NKÚ sídlit i parlamentní knihovna a archiv Kanceláře Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, a to na ploše zhruba 2 500 m2. Součástí budov budou dvoupodlažní podzemní garáže pro 123 vozů, dalších 20 parkovacích stání bude ve dvoře sídla.

Objednatelem dokumentace pro umístění stavby byl původní vlastník pozemku Arena Real Estate Development, zpracovatelem architektonická kancelář CMC. Územní rozhodnutí bylo následně změněno podle potřeb NKÚ v roce 2006.
Generálním projektantem stavby se na základě výběrového řízení vypsaného 31. května 2017, stala kancelář Masák & Partner s. r. o. Nové sídlo NKÚ se projektuje a bude stavět v BIM.

Dokumentace byla dokončena koncem roku 2018. V březnu 2019 bylo vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby. Samotná výstavba nového sídla NKÚ proběhne v letech 2019 a 2021 a do nových prostor by se měli zaměstnanci NKÚ nastěhovat koncem roku 2021.
Více informací najdete na stránkách NKÚ ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz