Nové sídlo radnice Prahy 7

Nové sídlo radnice Prahy 7

U Průhonu 38, Praha 7

(19. 5. 2016) Soutěž vyhrál Atelier bod architekti.

   
 
 
 
 

Nové sídlo radnice Prahy 7

(ČTK) - Vítězem soutěže o novou podobu radnice Prahy 7 je pražské sdružení Atelier bod architekti. Druhé místo obsadili Anne-Sereine Tremblayová a Jan Kudlička z Nizozemska a třetí příčka patří čtveřici Martin Čeněk, Dalibor Hlaváček, Ludvík Holub a Zuzana Kučerová z Prahy. Zástupci radnice o tom informovali v úterý 17. května 2016 na vernisáži přihlášených projektů. O tom, kdo nakonec rekonstrukci provede, chce radnice rozhodnout mezi nejlepší trojicí do konce června. "Podle podmínek soutěže budeme s prvními třemi oceněnými dále jednat a hodnotit jejich nabídky po stránce finanční i odborného zázemí. O tom, kdo bude nakonec rekonstrukci realizovat, bude s největší pravděpodobností rozhodnuto do konce června," uvedl radní městské části Pavel Zelenka, zodpovědný za vedení celého projektu.

Praha 7 chce rekonstrukci zahájit v první polovině roku 2017. "Je to takový ambiciózní plán. Jen projekční práce, získání stavebního povolení a výběrové řízení na generálního dodavatele zaberou při dodržení všech zákonných lhůt deset měsíců," dodal Zelenka.

O vítězi rozhodla porota složená ze zastupitelů městské části a architektů z Česka, Slovenska, Belgie a Španělska. "My politici jsme byli v menšině. V průběhu soutěže jsem si potvrdil, že je to správně," doplnil starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 sobě). U vítězného návrhu porota ocenila zejména jednoduchost a jasný výraz, který veřejné budově přísluší. Zároveň kladně ohodnotila respektování stávající konstrukce i kontextu, ve kterém se budova nachází.

Do mezinárodní dvoukolové soutěže bylo přihlášeno 70 návrhů, do druhého kola vybrala porota osm návrhů, které autoři dále podrobněji rozpracovali. Vítěz získává 550.000, druhý v pořadí 350.000 a třetí 250.000 Kč. Ateliéry na dalších místech, které postoupily do druhého kola, si mezi sebou rozdělí dalších 350.000 Kč.

O koupi administrativní budovy v ulici U Průhonu 38, která vyšla na více než 90 milionů korun, rozhodli zastupitelé přes odpor opozice loni v listopadu. Oprava by měla podle starosty stát dalších 100 milionů korun. Rozhodnutí přišlo po několikaletých peripetiích, které pořízení nového sídla provázely. Původní vedení radnice plánovalo investici za zhruba miliardu korun.
Vizualizace: Atelier bod architekti
 
Budovu současné radnice chce Praha 7 opustit do dvou až tří let

(ČTK)
- Budovu současné radnice chce Praha 7 opustit do dvou až tří let. Novinářům to dnes řekl starosta městské části Jan Čižinský (KDU-ČSL). Budovu vlastní ministerstvo financí, které vystěhování úředníků požaduje. S opravami nové budovy, kterou radnice koupila za 90 milionů korun, chce začít v polovině příštího roku. V úterý městská část oznámila vítěze architektonické soutěže, se třemi nejlepšími bude dál jednat. Jasno chce mít na konci června.

Do nové budovy se podle Čižinského vejdou všichni úředníci, radnice si ale nechá ještě jedno detašované pracoviště, které je ve stejné ulici U Průhonu. Od nové radnice bude vzdálené asi 50 metrů.

Praha 7 chce rekonstrukci zahájit v první polovině příštího roku. Projekční práce, získání stavebního povolení a výběrové řízení na generálního dodavatele zaberou při dodržení všech zákonných lhůt deset měsíců.

Podle kterého projektu se budova opraví, bude jasné na konci června. "Podle podmínek soutěže budeme s prvními třemi oceněnými dále jednat a hodnotit jejich nabídky po stránce finanční i odborného zázemí," uvedl na úterní vernisáži návrhů radní městské části Pavel Zelenka.

O koupi administrativní budovy v ulici U Průhonu 38 rozhodli zastupitelé přes odpor opozice loni v listopadu. Oprava by měla podle starosty stát 100 milionů korun. Rozhodnutí přišlo po několikaletých peripetiích, které pořízení nového sídla provázely. Původní vedení radnice plánovalo investici za zhruba miliardu korun.
    
Doplněno Stavbaweb:
Vítězný projekt si na stránkách autorů můžete prohlédnout ZDE.
Další dva vítězné projekty najdete ZDE.

Související články:
Nové sídlo radnice Prahy 7 by mělo stát zhruba 250 milionů 29.2.2016
Mezinárodní architektonická soutěž na podobu nové radnice Prahy 7 15.2.2016
Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

 
 
 
 
50.1048728
14.4512784
Nové sídlo radnice Prahy 7

Nové sídlo radnice Prahy 7
U Průhonu 38
Praha 7

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz