Nové výzkumně vzdělávací centrum PdF UP v Olomouci

Nové výzkumně vzdělávací centrum PdF UP v Olomouci

(20. 11. 2012) Nová část - nová budova Pedagogické fakulty UP ve dvorním traktu hlavní budovy na Žižkově náměstí bude mít celkovou plochu 5 304 m2. Z této plochy připadá celých 1 506 m2 na plochy spojené s terciálním vzděláváním a 568 m2 je určeno pro výzkumné a výukové laboratoře. Autorem projektu je Ateliér R, s. r. o. Dodavatelem stavby je společnost Zlínstav.

 
 
 
 

Nové výzkumně vzdělávací centrum PdF UP v Olomouci

Nová část - nová budova Pedagogické fakulty UP ve dvorním traktu hlavní budovy na Žižkově náměstí bude mít celkovou plochu 5 304 m2. Z této plochy připadá celých 1 506 m2 na plochy spojené s terciálním vzděláváním a 568 m2 je určeno pro výzkumné a výukové laboratoře. Autorem projektu je Ateliér R, s. r. o. Dodavatelem stavby je společnost Zlínstav.(ČTK)
- V příštím akademickém roce budou moci posluchači Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci využívat nové výzkumně-vzdělávací centrum. Staví se od letošního díky evropské dotaci v sousedství stávající budovy fakulty. Náklady činí 299,8 milionu korun. Fakulta si od centra slibuje zlepšení kvality výuky a větší zapojení akademiků do výzkumných projektů. ČTK to řekla děkanka Libuše Ludíková.

"V novém areálu budou učebny, výzkumné laboratoře i aula s kapacitou 300 míst. Je to poprvé, co bude mít fakulta novou budovu, navíc stavěnou přímo pro potřeby vzdělávání. Dosud jsme využívali spíše staré budovy, které původně sloužily jiným účelům,"
uvedl proděkan fakulty Čestmír Serafín.

Podle něj se kvůli problémům při výběrovém řízení sice posunulo zahájení výstavby, termín dokončení ale ohrožen není. Slavnostní zahájení je připraveno na září příštího roku.

Podle děkanky ve stávající budově na Žižkově náměstí zůstanou kabinety a kanceláře, oba objekty budou propojeny. Nové výzkumně-vzdělávací centrum ale bude sloužit nejen studentům, ale i učitelské veřejnosti z celého kraje.

Nové centrum by mělo nastartovat i další rozvoj vědecké činnosti na fakultě. "V současné době, když chceme dělat jakýkoliv výzkum, musíme jít do terénu do škol a zatěžovat školskou praxi a narušovat jejich výuku. V novém centru ale vzniknou prostory, kde budeme moci výzkumy provádět. Očekávám proto, že tím se výzkumná činnost nastartuje," doplnila Ludíková.

Přestože fakulta získá nové prostory, počet studentů navyšovat nebude. Ministerstvo školství se spíše snaží počty posluchačů snižovat tím, že krátí dotace na studenty. "Budeme klást důraz zejména na kvalitu. Zejména u bakalářských oborů se počty studentů budou spíše snižovat," předpokládá děkanka.

Na centrum fakulta získala z evropských zdrojů dotaci 254,8 milionu korun. Výstavbu další budovy plánovala řadu let, stávající objekt už nestačí kapacitně a neodpovídá ani potřebám moderní výuky a výzkumu. Nový objekt vyrůstá ve dvorním traktu hlavní budovy na Žižkově náměstí, jeho celková plocha bude 5304 metrů čtverečních.

Doplněno Stavbaweb:
Více informací o celém projektu naleznete
zde.
Vizualizace a půdorysy naleznete
zde.

Související články:
Dostavba Pedagogické fakulty UP v Olomouci 23.3.2012'
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz