Novomlýnská brána mění investora i vzhled

Novomlýnská brána mění investora i vzhled

(4. 7. 2013) Ostře sledovaný developerský projekt Novomlýnská brána, který na konci pražské Revoluční ulice zaplní nevyužívanou parcelu u Štefánikova mostu, změnil majoritního investora. Tím se nově stala investiční společnost RSJ Private Equity. Ta vedení projektu převzala po rozhodnutí Ministerstva kultury, že Magistrát hlavního města musí znovu projednat původně schválené plány.

 
 
 
 

Novomlýnská brána mění investora i vzhled

Ostře sledovaný developerský projekt Novomlýnská brána, který na konci pražské Revoluční ulice zaplní nevyužívanou parcelu u Štefánikova mostu, změnil majoritního investora. Tím se nově stala investiční společnost RSJ Private Equity. Ta vedení projektu převzala po rozhodnutí Ministerstva kultury, že Magistrát hlavního města musí znovu projednat původně schválené plány.

Novomlýnská brána - návrh DaM

RSJ Private Equity převzala projekt Novomlýnské brány

Vstupem RSJ Private Equity se začíná psát nová kapitola tohoto doposud kontroverzního projektu, jehož zvolené řešení vzbudilo živou diskuzi nejen mezi odbornou veřejností. Společnost RSJ Private Equity, která má již zkušenosti z podobných projektů renovace historických staveb (Centrum Pivovar Děčín; www.centrumpivovar.cz) a výstavby v předválečné městské zástavbě (Rezidenční projekt Zlatice; www.zlatice.cz), se totiž rozhodla iniciovat debatu o budoucí podobě stavby. Výsledkem by mělo být rozhodnutí, zda úplně zavrhnout současný architektonický návrh a připravit zpracování nového projektu, který bude více reflektovat polohu stavby v historickém centru Prahy i námitky odborníků z oblasti památkové péče, architektury a obyvatelů městské části.

RSJ Private Equity si je vědoma nesmírného architektonického potenciálu místa a jejím cílem tedy nemůže být nic menšího, než dát Praze novou architektonickou dominantu, která dokonale souzní s historickým centrem. Proto byla oslovena architektonická studia, z jejichž návrhů by mohla vzejít nová podoba Novomlýnské brány „Chceme, aby se Novomlýnské brána stala jednou ze staveb, na které bude Praha skutečně hrdá. Máme k historickému centru velmi blízký vztah, tak asi jako každý obyvatel hlavního města a jeho vzhled nám není lhostejný. “ říká Jan Vyhnálek, zástupce RSJ Private Equity.
 

O společnosti
RSJ Private Equity je fondem spravujícím soukromé investice společníků a partnerů akciové společnosti RSJ, obchodující s cennými papíry. Do portfolia fondu patří investice v nemovitostech v České republice i v zahraničí a účast na inovativních projektech v oblasti energetiky a informačních technologií. Fond spravuje prostředky v investičním objemu kolem 150 miliónů eur.Související články:


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz