Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne Pleskot

Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne Pleskot

c. Boudy, 272 01 Kladno

(6. 4. 2020) Architekta Pleskota město oslovilo na základě rozhodnutí radních

   
 
 
 
 

Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne Pleskot

(ČTK) - Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne architekt Josef Pleskot. Most je ve špatném technickém stavu, vedení Kladna chystá v nejbližších letech stavbu nového. Pleskota město oslovilo na základě rozhodnutí radních, nabídku přijal a zhotoví architektonicko-technickou studii. ČTK o tom v pátek 3. dubna 2020 informovala mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerová.

"Studie prověří veškeré možnosti a navrhne řízené odstranění stávajícího mostu, projektové, technické i architektonické řešení mostu nového, včetně terénních úprav v jeho bezprostřední blízkosti," uvedl Pleskot, který patří mezi přední české architekty. Významně se podílel například na revitalizaci areálu Dolní oblasti Vítkovic.

Sítenský most byl postaven v šedesátých letech minulého století, je přes sto metrů dlouhý a 15 metrů vysoký. Stavba například spojuje část Sítná s centrem města. "Sítenský most je strategickým místem pro dopravu v Kladně," dodal primátor Dan Jiránek (ODS). Nyní je na mostě omezena doprava pro kamiony.

Doplněno Stavbaweb:
Fotografie ze stavby mostu najdete na stránkách Kladnominule.cz.

 
 
 
 
50.138289
14.101438
Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne Pleskot

Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne Pleskot
c. Boudy
272 01 Kladno

Komentáře ke článku

 
 
 
 

7. 4. 2020 13:01:33. Re: Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne Pleskot. arch

  Podle jake legislativy se da verejna zakazka takto naprimo zadat konkretnimu architektovi? Ten dotaz nemyslim nejak rejpave, ale opravdu me to zajima. Mesta se totiz casto ohaneji tim ze to jinak nez soutezi (nemyslim architektonickou soutez) nejde, navic s kriteriem nejnizsi ceny...

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz