Nový hotel s multifunkčním centrem v Hradci Králové

Nový hotel s multifunkčním centrem v Hradci Králové

(11. 12. 2014) (ČTK) - Realitní skupina CPI Radovana Vítka hodlá investovat přes miliardu korun do vybudování nového hotelu s multifunkčním centrem v Hradci Králové na místě nynějšího hotelu Černigov. Novinářům to řekli představitelé CPI. Hotel Černigov chce investor zbourat, což ve městě vyvolalo diskuse a odpor části veřejnosti. Vznikla petice proti demolici hotelu, kterou dosud podepsalo téměř 200 lidí.
Autorem architektonického návrhu nového komplexu je ateliér Schindler Seko Architects.

 
 
 
 

Nový hotel s multifunkčním centrem v Hradci Králové

(ČTK) - Realitní skupina CPI Radovana Vítka hodlá investovat přes miliardu korun do vybudování nového hotelu s multifunkčním centrem v Hradci Králové na místě nynějšího hotelu Černigov. Novinářům to řekli představitelé CPI. Hotel Černigov chce investor zbourat, což ve městě vyvolalo diskuse a odpor části veřejnosti. Vznikla petice proti demolici hotelu, kterou dosud podepsalo téměř 200 lidí.
Autorem architektonického návrhu nového komplexu je ateliér Schindler Seko Architects.

Hotel Černigov (zdroj foto: http://www.hotelcernigovhradeckralove.com/cs/)
Panelový hotel Černigov ze 70. let 20. století
je nejvyšší budovu ve městě, stojí na Riegrově náměstí v sousedství hlavního nádraží Českých drah. CPI jej hodlá nahradit komplexem v čele se čtyřhvězdičkovým hotelem Clarion, který doplní kongresové centrum, kanceláře a v uliční úrovni obchodní prostory. Součástí projektu je obchodní vnitroblok s restauracemi a kavárnou.

"Věříme, že tímto projektem obohatíme centrální část Hradce Králové o kvalitní městský prostor, který se stane přirozenou součástí pěšího koridoru mezi nádražím a centrem města," uvedl ředitel developmentu CPI Property Group Igor Klajmon. Vítězný architektonický návrh vytvořilo studio Schindler Seko Architects.

Zahájení výstavby CPI plánuje na polovinu roku 2016, přičemž tři měsíce by měly trvat demoliční a přípravné práce, další rok a půl pak samotná výstavba. Nový komplex by měl vytvořit zázemí pro 1400 pracovních míst. V kancelářské části by mělo pracovat přes 1300 lidí, dalších 60 by měl zaměstnat hotel. Hotel by měl mít 150 pokojů. Dominantou objektu by měla být hotelová věž vysoká 38,5 metru. Hotel Černigov má výšku 55 metrů.

Podle odpůrců demolice Černigova by prý byla škoda velkorysý prostor upraveného Riegrova náměstí zastavět novými objekty a výrazně ho tak zmenšit. "Hotel Černigov, jehož autorem je významný hradecký architekt Jan Zídka, je v rámci městského organismu význačným architektonickým počinem, který svojí výraznou čistotou navázal na architektonickou tradici Hradce Králové z předválečných let," uvedla členka petičního výboru Lenka Zídková. Odpůrci demolice se také snaží zapsat hotel mezi kulturní památky.

Podle Klajmona však konstrukční řešení objektu rekonstrukci neumožňuje, a to především kvůli nevyhovujícím dispozicím či nízkým stropům jednotlivých podlaží. Proto jako jediné možné řešení podle CPI přichází v úvahu výstavba nového objektu. Podle architekta Jana Kasla, který předsedal architektonické soutěži na nový komplex, nynější hotel není schopen nabídnout ubytování na úrovni 21. století. Objekt označil za reprezentanta své doby, který dožil.

Stavbu nového komplexu podpořil hradecký primátor Zdeněk Fink. Ve městě podle něj chybí kongresový hotel, navíc komplex přinese nová pracovní místa. Efekt z něj podle Finka budou mít i jiné hotely ve městě.

CPI Property Group spravuje majetek v hodnotě přesahující 4,1 miliardy eur. Skupina vlastní kancelářské budovy, nájemní byty, maloobchodní plochy, hotely, průmyslové areály a logistická centra. Sídlo společnosti je v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na frankfurtské burze. Působí v ČR, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Německu. Vítek je podle zářijového žebříčku časopisu Forbes čtvrtým nejbohatším Čechem s majetkem přesahujícím 29 miliard korun.

Doplněno Stavbaweb:
První kolo architektonické soutěže proběhlo letos v červnu. Komise se usnesla na preferovaném návrhu, který vrátila předkladateli k dopracování. Nyní proběhlo druhé kolo, ve kterém se architektonické studio vypořádalo s připomínkami tak, že jej komise označila za návrh vítězný.
Další informace o architektonickém řešení i o projektu najdete v tiskové zprávě CPI - ZDE.


Nový hotel (zdroj: CPI) Nový hotel (zdroj: CPI)
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz