Nový multioborový pavilon pardubické nemocnice

Nový multioborový pavilon pardubické nemocnice

(11. 6. 2013) (ČTK) - V areálu Pardubické krajské nemocnice začal vyrůstat nový multioborový pavilon. Sestěhuje se do něj několik oddělení, která jsou umístěna v nevyhovujících budovách. Investice, z níž část uhradí evropská dotace, je největší za posledních deset let. Zhotovitelem stavby je společnost PKS stavby ze Žďáru nad Sázavou. Ta zvítězila ve výběrovém řízení v konkurenci 24 nabídek. Autorem projektu je pražský ateliér Helika (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Nový multioborový pavilon pardubické nemocnice

(ČTK) - V areálu Pardubické krajské nemocnice začal vyrůstat nový multioborový pavilon. Sestěhuje se do něj několik oddělení, která jsou umístěna v nevyhovujících budovách. Investice, z níž část uhradí evropská dotace, je největší za posledních deset let. Zhotovitelem stavby je společnost PKS stavby ze Žďáru nad Sázavou. Ta zvítězila ve výběrovém řízení v konkurenci 24 nabídek. Autorem projektu je pražský ateliér Helika (doplněno Stavbaweb).


Do nového pavilonu se přemístí oddělení plicních nemocí a tuberkulózy, infekční oddělení, stomatochirurgie a zubní pohotovost. V budoucnu může objekt sloužit i jiným oddělením při další fázi rekonstrukce nemocnice.

"Původní budovy plicního a infekčního oddělení čeká demolice, jsou neopravitelné. Zvažujeme, zda nezbourat i objekt stomatochirurgie a dětské chirurgie nebo zda pro něj najdeme jiné využití," řekl novinářům ředitel nemocnice Tomáš Gottvald.

Na výstavbu a vybavení pavilonu získal Pardubický kraj 171 milionů korun z Regionálního operačního programu, původní rozpočet činil 306 milionů korun včetně DPH. Cena stavební části se po soutěži snížila z předpokládaných 192 milionů korun bez DPH na 102 milionů korun. Takový pokles už podle hejtmana Martina Netolického (ČSSD) nelze očekávat u lékařských technologií, nábytku a bílé techniky, několik výběrových řízení na tyto dodávky nyní probíhá. Pavilon by měl být dokončen na podzim 2014.

Podle generelu krajské nemocnice by se měl v budoucnu postavit také takzvaný monoblok. Poskytl by prostor urgentnímu příjmu, centrálním operačním sálům a dalším potřebám a odstranil by nevýhody současného pavilonového uspořádání zdravotnického zařízení. Vzniknout by měly i další objekty a parkovací dům. Náklady by však dosáhly miliardových částek, proto zatím konkrétní plány na výstavbu neexistují. Podle hejtmana je v nejbližší době prioritou pokračovat v úpravách s důrazem na lékařskou diagnostiku.

Nemocnice poskytuje zhruba 50 procent akutní péče v kraji. Spádově pečuje zhruba o 250.000 lidí.

Doplněno Stavbaweb:
Pardubická krajská nemocnice, a.s. – multioborový pavilon
Místo stavby: Pardubická krajská nemocnice, a.s., Kyjevská 44, Pardubice
Investor: Pardubický kraj
Projekt: HELIKA
Zhotovitel: PKS stavby a.s.
Předání staveniště dle smlouvy o dílo: 2. 4. 2013
Termín dokončení dle smlouvy o dílo:  2. 10. 2014
Kapacitní údaje
Obestavěný prostor - celkem 19378,7 m3
Zastavěná plocha 1050,0 m2
Celková užitná plocha 4474,9 m2
Počet podlaží: 1 PP a 4 NP

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Zdravotnictví

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz