Nový nástroj Knauf Planner Suite pro architekty, projektanty a designéry

Nový nástroj Knauf Planner Suite pro architekty, projektanty a designéry

(12. 2. 2024) Plánování, výběr produktů a výběrová řízení na projekty – vše s jedním nástrojem.

   
 
 
 
 

Nový nástroj Knauf Planner Suite pro architekty, projektanty a designéry

S novým nástrojem Knauf Planner Suite mohou nyní architekti, projektanti, ale i přípraváři, rozpočtáři a generální dodavatelé a dokonce i koncoví uživatelé, rychle a snadno najít správná řešení pro suchou výstavbu. A to nejen pro realizace v ČR, ale prakticky v celém světě.

Nástroj Knauf Planner Suite je složen ze dvou základních aplikací. Planner Suite Web a BIM Plug-in.
“Planner Suite Web umožňuje každému s přístupem na internet velmi rychlé vyhledání vhodné konstrukce podle zadaných parametrů,” vysvětluje Aleš Novák, produktový manažer společnosti KNAUF. “Planner Suite Plug-in je určen pro uživatele BIM programů REVIT a ARCHICAD a kromě již zmíněného vyhledávání umožňuje import vybrané skladby přímo do výkresu.”

Výběr produktů podle požadavků a dostupnosti
Pomocí funkce vyhledávání a pomocí primárních a doplňujících filtrů může uživatel získat přehled o produktech a systémech Knauf schválených a používaných v konkrétně zvolené zemi. Specifikace obsahují údaje o aktuálních hodnotách požární odolnosti, zvukové izolace, vzdálenostech závěsných prvků či maximálních výšek. Uživatel po vstupu do nástroje Planer Suite zvolí zemi, kde se bude projekt realizovat a v rámci ní pak probíhá výběr. Projektant tedy může projektovat v ČR a připravovat projekt v datech např. Knauf Belgie a naopak. 

Všechna data jsou vždy aktuální
Všechny BIM objekty v nástroji Knauf Planner Suite jsou založeny na nejnovějších datech. Aby to platilo i pro produkty, které již byly přijaty v Revitu nebo ArchiCADu a mezitím byly aktualizovány, má Planer Suite Plug-in funkci validace dat. Tím se zkontroluje správnost dat všech systémů Knauf a jediným kliknutím se aktualizují na nejnovější verzi. Plug-in Planer Suite označí produkty, které již nemusí být k dispozici, a doporučí možné alternativy.

Specifikace stiskem tlačítka
Webová aplikace Planner Suite poskytuje technické informace a podklady ke stažení ve formátu PDF. Dále uživatel získá technický popis zvolených konstrukcí a základní schemata.

BIM Plug-in Planer Suite nabízí navíc vestavěnou funkci výběrového řízení, která usnadňuje vytváření nabídek a poptávek bez nutnosti provádět výpočty množství v Revitu nebo ArchiCADu. Stisknutím tlačítka se vytvoří výkaz výměr. Knauf Planner Suite exportuje data v různých formátech, jako je GAEB, Word nebo PDF, a nabízí tak maximální možnou flexibilitu.

Nástroj Knauf Planner Suite je k dispozici ke stažení zdarma na našich webových stránkách zde.


Tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2024 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a