Nový parkovací dům v centru Písku

Nový parkovací dům v centru Písku

Žižkova třída, 397 01 Písek

(3. 10. 2016) Autorem studie je ateliér FACT.

   
 
 
 
 

Nový parkovací dům v centru Písku

(ČTK) - V Žižkově ulici naproti budově České pošty v Písku bude stát nový parkovací dům pro 234 automobilů. Město Písek vyjde na více než 120 milionů korun, demolice budovy bývalého depa pošty vyjde na dalších pět milionů korun. Rozhodli o tom dnes písečtí zastupitelé.

Díky studii pro možnost parkování na tomto místě vznikly čtyři návrhy možného využití této lokality. Zastupitelé zvolili možnost s nejvyšší kapacitou parkovacích stání.

"Zvolenou variantou je parkovací dům, který generuje kapacitu 234 míst a představuje verzi s maximálním počtem stání. Mimo jiné svým objemovým řešením respektuje okolní městskou zástavbu," řekl městský architekt Josef Zábranský.

Zvolená varianta navrhuje parkovací dům ve střední části vnitrobloku. "Dům se skládá ze čtyř nadzemních podlaží. První je vzhledem k výškopisu částečně zapuštěno do terénu. Následují dvě typická patra, ustoupená od okolních objektů. Poslední patro je limitováno proporcemi sousedních objektů a je tak prostorově úspornější," uvedl místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09).

Nyní úředníci z odbor investic a rozvoje zahájí jednání s účastníky územního a stavebního řízení pro schválenou variantu. "Výsledek projednání musíme předložit zastupitelstvu města do 31. března 2017," uvedla mluvčí magistrátu Kristýna Barchini.

Písek má asi 30.000 obyvatel, je městem okresním s mnoha úřady a středními školami a navíc do něj díky jeho historickému rázu jezdí hodně turistů.

Doplněno Stavbaweb:

Čtyři nabízené varianty
1. – 69 stání /cena asi šest milionů korun / nepočítá s bouráním budovy depa České pošty.  
2. – 121 stání / cena 14 milionů korun / pro parkování používá prostor po demolici objektu depa pošty. 
3. – 234 stání v parkovacím domě / cena více než 120 milionů korun / součástí stavby je demolice objektu depa pošty.
4. – 191 stání v menším parkovacím domě / cena necelých sto milionů korun / součástí stavby je demolice objektu depa pošty.
Všechny varianty mají vjezd i výjezd z Žižkovy ulice, což bylo podmínkou dopravního inspektorátu Policie ČR.
Do stávající proluky jsou navrženy dva objekty – nárožní objekt a druhý dále do Žižkovy ulice s vjezdem do parkoviště.
Oba objekty společně dotvářejí chybějící nároží.
(Studii najdete v příloze pod článkem.)

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

 
 
 
 
49.308601
14.151737
Nový parkovací dům v centru Písku

Nový parkovací dům v centru Písku
Žižkova třída
397 01 Písek

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz