Nový skiareál na Plešivci

Nový skiareál na Plešivci

(31. 10. 2012) (ČTK) - Na Plešivci v Krušných horách začala výstavba nového skiareálu za více než 405 milionů korun. Lyžaři na sjezdovky vyjedou už příští zimu, k dispozici budou mít téměř 12 kilometrů tratí ve všech stupních obtížnosti. Společnost HR Agency jako investor akce chystá tři čtyřsedačkové lanovky a čtyři sjezdové tratě. Celková kapacita areálu se odhaduje na asi 100.000 lidí za zimní sezonu. Novinářům to oznámil zástupce investora Petr Voráček.
Stavební část akce provádí společnost Strabag, firma Leitner postaví lanovky a zasněžovací systém zajistí společnost DemacLenko.

 
 
 
 

Nový skiareál na Plešivci

(ČTK) - Na Plešivci v Krušných horách začala výstavba nového skiareálu za více než 405 milionů korun. Lyžaři na sjezdovky vyjedou už příští zimu, k dispozici budou mít téměř 12 kilometrů tratí ve všech stupních obtížnosti. Společnost HR Agency jako investor akce chystá tři čtyřsedačkové lanovky a čtyři sjezdové tratě. Celková kapacita areálu se odhaduje na asi 100.000 lidí za zimní sezonu. Novinářům to oznámil zástupce investora Petr Voráček.
Stavební část akce provádí společnost Strabag, firma Leitner postaví lanovky a zasněžovací systém zajistí společnost DemacLenko.


Na Plešivci se od jara kácely stromy a chystaly průseky pro sjezdové tratě. Nyní začaly vlastní terénní práce na jejich úpravě a tvarování. Z celkových nákladů představuje 202,1 milionu korun evropská dotace, uvedl Voráček. "Počítáme také s druhou etapou za dalších 120 milionů korun," dodal.

Součástí druhé etapy je vybudování největšího dětského lyžařského parku v Krušných horách, zázemí pro lyžaře s půjčovnami vybavení a servisem, nákup techniky pro údržbu areálu a stavba parkovacích ploch na Plešivecké louce. Voráček podotkl, že i druhá etapa bude dokončena před zimní sezonou 2013/2014. "Ale ani tím naše plány nekončí. Jednáme také o třetí etapě, kdy by vznikla trať až do Merklína a lanovka dlouhá více než tři kilometry. Byla by to nejdelší lyžařská lanovka v Česku," konstatoval Voráček.

Stavbu skiareálu na Plešivci považuje starosta Abertam Zdeněk Lakatoš za mimořádný počin pro region. Prospěch z něj prý budou mít nejen Abertamy, ale také další krušnohorské obce v okolí Plešivce. Vybudování střediska bylo hlavním cílem svazku obcí Plešivec, který vznikl v roce 2005. Abertamy s Merklínem se na projektu podílely pozemky. "Jediné, co může regionu pomoci, je cestovní ruch. Vytvořená infrastruktura bude sloužit i v létě pro řadu sportovních a turistických aktivit," poznamenal Lakatoš.

Sjezdovky na Plešivci jsou situované na severozápad, všechny tratě budou vybaveny zasněžovacím systémem. Podle Voráčka je sice ještě předčasné mluvit o cenách jízdného, ale předběžný plán už existuje. Dospělý by měl jednodenní skipas pořídit do 500 korun. "Výhodou Plešivce je velmi dobrá dostupnost. Z Karlových Varů to je k dolní stanici lanovky necelých 17 kilometrů. Chceme být skiareálem pro celé rodiny, kde si svou sjezdovku vyberou zkušení lyžaři i začátečníci," dodal Voráček.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz