Nový terminál v Abú Zabí

Nový terminál v Abú Zabí

(2. 2. 2012) Midfield Complex - nový terminál mezinárodního letiště v Abu Dhabi je nedílnou součástí plánu "Abu Dhabi 2030", plánu přeměnit poušť na "zahradu v Zálivu" pomocí designu reagujícího na přirozené prostředí i uspokojování potřeb rychle se rozvíjející města. Autorem projektu je mezinárodní architektonická kancelář Kohn Pedersen Fox Associates (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Nový terminál v Abú Zabí

Midfield Complex - nový terminál mezinárodního letiště v Abu Dhabi je nedílnou součástí plánu "Abu Dhabi 2030", plánu přeměnit poušť na "zahradu v Zálivu" pomocí designu reagujícího na přirozené prostředí i uspokojování potřeb rychle se rozvíjející města. Autorem projektu je mezinárodní architektonická kancelář Kohn Pedersen Fox Associates (doplněno Stavbaweb).

Úřady povolily stavbu nového terminálu v Abú Zabí
Abú Zabí 1. února (ČTK) - Úřady povolily stavbu obrovského futuristického letištního terminálu v hlavním městě Spojených arabských emirátů Abú Zabí. Terminál má být domovem rychle rostoucích aerolinií Etihad Airways.Zvlněná budova nového terminálu se čtyřmi křídly by mněla být schopna odbavit ročně 27 až 30 milionů cestujících. V provozu bude společně se současnou budovou, která má kapacitu více než 12 milionů osob ročně. Státní společnost Abu Dhabi Airports Company doufá, že se jí podaří začít se stavbou v období od dubna do června.

Aerolinie Etihad vznikly před sedmi lety a vlastní je vláda emirátu Abú Zabí. V současnosti mají přes 30 aliančních partnerů. Mezi nimi jsou od loňského roku i České aerolinie, které spolu s Etihad nabízejí společné dálkové lety přes Abú Zabí.

Doplněno Stavbaweb:
Architekt: Kohn Pedersen Fox Associates (KPF)
Projekt: Skidmore Owings and Merrill (SOM)

Nový terminál bude schopen zvládnout 20 milionů cestujících ročně. Komplex bude zpočátku provozovat 45 bran, s očekávaným růstem na 58 bran, nabídne 20.000 až 25.000 metrů čtverečních maloobchodních ploch, kryté parkoviště pro 3000 automobilů. Součástí bude i tříhvězdičkový hotel v tranzitním terminálu.
Další informace o projektu a vizualizace naleznete na stránkách autorů zde.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz