Nový terminál v Abú Zabí

Nový terminál v Abú Zabí

(2. 2. 2012) Midfield Complex - nový terminál mezinárodního letiště v Abu Dhabi je nedílnou součástí plánu "Abu Dhabi 2030", plánu přeměnit poušť na "zahradu v Zálivu" pomocí designu reagujícího na přirozené prostředí i uspokojování potřeb rychle se rozvíjející města. Autorem projektu je mezinárodní architektonická kancelář Kohn Pedersen Fox Associates (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Nový terminál v Abú Zabí

Midfield Complex - nový terminál mezinárodního letiště v Abu Dhabi je nedílnou součástí plánu "Abu Dhabi 2030", plánu přeměnit poušť na "zahradu v Zálivu" pomocí designu reagujícího na přirozené prostředí i uspokojování potřeb rychle se rozvíjející města. Autorem projektu je mezinárodní architektonická kancelář Kohn Pedersen Fox Associates (doplněno Stavbaweb).

Úřady povolily stavbu nového terminálu v Abú Zabí
Abú Zabí 1. února (ČTK) - Úřady povolily stavbu obrovského futuristického letištního terminálu v hlavním městě Spojených arabských emirátů Abú Zabí. Terminál má být domovem rychle rostoucích aerolinií Etihad Airways.Zvlněná budova nového terminálu se čtyřmi křídly by mněla být schopna odbavit ročně 27 až 30 milionů cestujících. V provozu bude společně se současnou budovou, která má kapacitu více než 12 milionů osob ročně. Státní společnost Abu Dhabi Airports Company doufá, že se jí podaří začít se stavbou v období od dubna do června.

Aerolinie Etihad vznikly před sedmi lety a vlastní je vláda emirátu Abú Zabí. V současnosti mají přes 30 aliančních partnerů. Mezi nimi jsou od loňského roku i České aerolinie, které spolu s Etihad nabízejí společné dálkové lety přes Abú Zabí.

Doplněno Stavbaweb:
Architekt: Kohn Pedersen Fox Associates (KPF)
Projekt: Skidmore Owings and Merrill (SOM)

Nový terminál bude schopen zvládnout 20 milionů cestujících ročně. Komplex bude zpočátku provozovat 45 bran, s očekávaným růstem na 58 bran, nabídne 20.000 až 25.000 metrů čtverečních maloobchodních ploch, kryté parkoviště pro 3000 automobilů. Součástí bude i tříhvězdičkový hotel v tranzitním terminálu.
Další informace o projektu a vizualizace naleznete na stránkách autorů zde.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz