Nový výzkumně vzdělávací areál olomoucké pedagogické fakulty

Nový výzkumně vzdělávací areál olomoucké pedagogické fakulty

(3. 2. 2014) (ČTK) - Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci otevřela nový výzkumně vzdělávací areál. Stavba nového křídla, které vyrostlo ve dvorním traktu hlavní budovy na Žižkově náměstí, stála zhruba 200 miliónů korun. Jeho součástí je moderně vybavená aula, laboratoře, učebny i datové centrum. Studenti a pedagogové nové prostory naplno využijí od letního semestru. Vysoká škola na stavbu získala evropské dotace.
Autorem projektu dostavby a rekonstrukce areálu je architekt Miroslav Pospíšil a jeho kolegové z olomoucké architektonické kanceláře Ateliér-r (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Nový výzkumně vzdělávací areál olomoucké pedagogické fakulty

(ČTK) - Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci otevřela nový výzkumně vzdělávací areál. Stavba nového křídla, které vyrostlo ve dvorním traktu hlavní budovy na Žižkově náměstí, stála zhruba 200 miliónů korun. Jeho součástí je moderně vybavená aula, laboratoře, učebny i datové centrum. Studenti a pedagogové nové prostory naplno využijí od letního semestru. Vysoká škola na stavbu získala evropské dotace.
Autorem projektu dostavby a rekonstrukce areálu je architekt Miroslav Pospíšil a jeho kolegové z olomoucké architektonické kanceláře Ateliér-r (doplněno Stavbaweb).

Vizualizace dostavby Pedagogické fakulty UP na Žižkově náměstí Autor - Ateliér R (zdroj: PdF UP)
„Poprvé jsme získali prostory, které byly vytvořeny speciálně pro vzdělávání a výzkum. Dosud fakulta sídlila vždy v objektech původně určených pro jiné účely, hlavní budova fakulty již navíc nedostačovala kapacitně a neodpovídala našim potřebám. Dostavba nám otevírá prostor nejen pro mnohem kvalitnější výuku i výzkum, ale například i pro hlubší spolupráci s učitelskou obcí,“ uvedla děkanka fakulty Libuše Ludíková.

Fakulta nově využije plochu 4297 metrů čtverečních, celý prostor slouží pro práci se studenty a pro výzkum. Součástí dostavby je například laboratoř tyflopedie, v níž se studenti budou připravovat na svoji budoucí práci se zrakově postiženými klienty. Nechybějí v ní skenery pro Braillovo písmo, počítače s odečítači obrazovky či zvětšovací softwary. Nová je také v tuzemsku ojedinělá logopedická laboratoř se špičkovým vybavením včetně artikulografu pro sledování výslovnosti. Kompenzační pomůcky a speciálně upravené počítače najdou studenti zase v nové laboratoři somatopedie, která poslouží i vysokoškolákům s omezenou hybností. Součástí dostavby je moderní aula s 275 místy vybavená dataprojektory i tlumočnickým systémem doplněným o technické zařízení pro sluchově postižené osoby.
 
Projekt se připravoval od roku 2006. Dostavba fakulty začala v květnu 2012. Na stavbu získala univerzita téměř 163 miliónů korun z evropských dotací, více než 10 milióny korun přispěl Olomoucký kraj a ze státního rozpočtu získala škola téměř 29 miliónů.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz