Nový vzdělávací komplex FEKT VUT v Brně

Nový vzdělávací komplex FEKT VUT v Brně

(3. 1. 2013) Dvacátého prosince minulého roku byl slavnostně otevřen nový vzdělávací komplex Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně. Architektonický návrh komplexu vytvořila firma HEXAPLAN International spol. s r.o. pod vedením Ing. arch. Josefa Pálky. Podle realizační projektové dokumentace zpracované PROMED Brno, spol. s r.o. zakázku zhotovila divize 1 Brno OHL ŽS, a.s. Výstavba byla zahájena 2. května 2010 a dokončena 26. listopadu letošního roku.

 
 
 
 

Nový vzdělávací komplex FEKT VUT v Brně

Dvacátého prosince minulého roku byl slavnostně otevřen nový vzdělávací komplex Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně. Architektonický návrh komplexu vytvořila firma HEXAPLAN International spol. s r.o. pod vedením Ing. arch. Josefa Pálky. Podle realizační projektové dokumentace zpracované PROMED Brno, spol. s r.o. zakázku zhotovila divize 1 Brno OHL ŽS, a.s. Výstavba byla zahájena 2. května 2010 a dokončena 26. listopadu letošního roku.

Nový komplex FEKT VUT (zdroj: FEKT VUT)
Jedná se o jedinou budovu o celkových rozměrech cca 133 x 84 m, která je složena z osmi dvou až sedmipodlažních objektů, vzájemně oddělených dilatačními spárami. Celková užitná plocha objektu je 29 302 m2, z nichž 9 530 m2 bude sloužit studentům a vědeckým pracovníkům jako špičkové výzkumné laboratoře, 8 985 m2 je určeno pro učebny a posluchárny a 564 m2 připadlo na knihovny.

Architektonickou dominantou objektu je prostorná atypická aula pro více než 300 posluchačů umístěná do kopule o průměru 11,5 m s celkovou výškou 15 m. Tvoří ji ocelová skružená konstrukce s unikátním keramickým pláštěm. Celý komplex je od již dokončeného objektu Technická 10 oddělen parkovištěm a komunikací.
„Na areál Technická 12 jsem opravdu pyšný, protože bude sloužit studentům Vysokého učení technického v Brně, s nímž dlouhodobě spolupracujeme při výchově technicky vzdělaných mladých lidí. Doufám, že se jim zde bude dobře studovat,“ uvedl Michal Štefl, předseda představenstva a generální ředitel OHL ŽS, a.s., která tuto významnou stavební zakázku realizovala.

Vybudování vzdělávacího komplexu FEKT VUT v Brně, do kterého se přestěhují vybraná pracoviště FEKT VUT v Brně, má nezanedbatelný přínos i pro ostatní fakulty a součásti VUT v Brně. Uvolní se jejich vlastní prostory, doposud používané FEKT, a současně budou mít možnost v rámci mezioborového studia využívat špičkově vybavené laboratoře nového objektu.

Celkové náklady na výstavbu dosáhly 1,122 mld. Kč. Výstavba objektu byla spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (842,8 mil. Kč) a z vlastních zdrojů univerzity (279,2 mil. Kč).
tisková zprávaDoplněno Stavbaweb:
Investor:  VUT, Brno
Autor konceptu, DSP, DVD:  Hexaplan International spol. s r. o., Brno
Inženýrská činnost:  INVESTINŽENÝRING a. s., Brno
Zhotovitel projektu DPS:  PROMED Brno spol. s r. o., Brno
Projektant OK (DSP, DVD, DPS, VD):  Fevia s. r. o., Brno
Zhotovitel stavby:  OHL ŽS, a. s. Brno
Zhotovitel nosné OK:  MC Čermák-montáže s. r. o., Brno
Zhotovitel keramického obkladu:  CERAM OBJEKT s. r. o., Praha

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz