Nový (z)boží! se zabydlelo v CZECHDESIGNU

Nový (z)boží! se zabydlelo v CZECHDESIGNU

(5. 2. 2013) Výstava s názvem Nový (z)boží! se zabydlelo v CZECHDESIGNU prezentuje výběr ze studentských a absolventských prací studentů designu, které byly přihlášeny do loňského ročníku soutěže Národní cena za studentský design.
CZECHDESIGN ve spolupráci s Design Cabinet CZ pořádá výstavu, která má za cíl představit výběr z prací soutěžících projektu Nový (z) boží! před tím, než vyrazí do zahraničí. Do kurátorského výběru jsou zahrnuty nejen práce oceněné, ale i nominované. Jedná se tedy o netradiční pohled na díla přihlášená do soutěže. V dalších etapách pak výstava putující do zahraničí nabude jiné podoby.
Výstava 6.2. - 22.2. 2013
GALERIE/CZD, Vojtěšská 3, Praha 1

 
 
 
 

Nový (z)boží! se zabydlelo v CZECHDESIGNU

Výstava s názvem Nový (z)boží! se zabydlelo v CZECHDESIGNU prezentuje výběr ze studentských a absolventských prací studentů designu, které byly přihlášeny do loňského ročníku soutěže Národní cena za studentský design.
CZECHDESIGN ve spolupráci s Design Cabinet CZ pořádá výstavu, která má za cíl představit výběr z prací soutěžících projektu Nový (z) boží! před tím, než vyrazí do zahraničí. Do kurátorského výběru jsou zahrnuty nejen práce oceněné, ale i nominované. Jedná se tedy o netradiční pohled na díla přihlášená do soutěže. V dalších etapách pak výstava putující do zahraničí nabude jiné podoby.
Výstava 6.2. - 22.2. 2013
GALERIE/CZD, Vojtěšská 3, Praha 1


V GALERII/CZD, kterou občasné sdružení CZECHDESIGN.CZ provozuje, budou představeny práce z nejširšího spektra zahrnutého pod termínem design a vizuální komunikace — např. produktový design (sklo, porcelán, oděv, textil, obuv, módní doplňky, nábytek, hudební nástroje ad.), artdesign (šperk, různé předměty aj.), vizuální komunikace (grafický design, užitá tvorba, digitální média), umělecké řemeslo (všechny typy materiálů, knižní vazby) atd. Vystaveny budou práce např. Anežky Hrubé Ciglerové, Václava Mlynáře, Tomáše Procházky, Adama Jelínka, Jakuba Kabáta, Anety Bendákové, Martiny Calajové, Lucie Zelené, Markéty Veselé, Tomáše Procházky, Anny Štěpánkové, Denisy Samkové, Jiřího Krejčího, Jana Běhounka, Elišky Kuchtové, Elišky Motlové, Kateřiny Bičákové, Pavly Podesdníkové, Martina Peciny, Dany Elsterové a dalších. Zastoupena tak bude Vysoká škola umělecko-průmyslová v Praze, Západočeská univerzita v Plzni, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně, Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola Nový Bor, Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové a Vyšší odborná škola grafická a Střední průmyslová škola grafická v Praze.
Výstava je součástí projektu My v Praze, který má již druhým rokem za cíl prezentovat mimopražské umělecké a designérské školy v pražském prostředí. V této výstavě se navíc podařilo položit je do kontrastu i s pracemi z pražského prostředí.

Národní cena za studentský design
Národní cena za studentský design oslavila loni již dvaadvacáté výročí! Poprvé byla vyhlášena Design Cabinetem CZ v roce 2008. Navazuje však na soutěž, kterou organizovalo od roku 1991 do roku 2007 Design centrum České republiky. Letos mladí designéři všech typů škol soutěžili o Národní cenu za studentský design, o ocenění Excelentní studentský design a Dobrý studentský design a další zvláštní ocenění profesionálních institucí. Současný pořadatel soutěže, Design Cabinet CZ, je nadační program Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.
Katalog a vizuální styl
Grafický vizuální styl soutěže a výstavy v GALERII/CZD vytvořili Jiří Toman a Lucie Pacalová ze studia Sudetype, čerství absolventi Fakulty umění a designu v Ústí nad Labem.
Poděkování za pomoc při uspořádání výstavy patří především PhDr. Lence Žižkové, ředitelce Design Cabinetu CZ.

Za tým CZECHDESIGN a GALERIE/CZD
Jana Mattasová

Výstava 6.2. - 22.2. 2013
Vernisáž 5.2. v 18h
GALERIE/CZD
Vojtěšská 3
110 00, Praha 1
Otevírací doba: út-pá 10-18h
Telefon: 777 611 426
E-mail:galerieczd@czechdesign.cz
www.czechdesign.cz

Více informací o soutěži Národní cena za studentský design:
www.designcabinet.cz
www.studentskydesign.cz

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz