Nový zimní stadion v Českých Budějovicích

Nový zimní stadion v Českých Budějovicích

(29. 1. 2013) (ČTK) - Minulý týden, přesně na den rok od slavnostního poklepání základního kamene, oficiálně zahájil provoz nový zimní stadion v Českých Budějovicích. Hokejové centrum Jaroslava Pouzara stojí v areálu bývalých kasáren ve čtvrti Čtyři Dvory. Využívat ho bude především mládež nebo rekreační sportovci.
Autorem projektu je ateliér Bukolsky architekti (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Nový zimní stadion v Českých Budějovicích

(ČTK) - Minulý týden, přesně na den rok od slavnostního poklepání základního kamene, oficiálně zahájil provoz nový zimní stadion v Českých Budějovicích. Hokejové centrum Jaroslava Pouzara stojí v areálu bývalých kasáren ve čtvrti Čtyři Dvory. Využívat ho bude především mládež nebo rekreační sportovci.
Autorem projektu je ateliér Bukolsky architekti (doplněno Stavbaweb).„Podařila se nám věc, o kterou jsme dlouho usilovali. Důležité je, že tady můžeme nabídnout sportovní vyžití i pro děti ze sociálně slabších rodin,“
řekl novinářům bývalý hokejový reprezentant Jaroslav Pouzar, který se na projektu za zhruba 150 miliónů korun podílel. Slavnostní otevření nového stadionu se konalo v den Pouzarových 61. narozenin.

Zkušební provoz hala zahájila v listopadu, kdy Pouzarův mládežnický klub Lvi České Budějovice začal v nových prostorách trénovat. Postupně v areálu začala fungovat restaurace a začíná výstavba pokojů. Budou je moci využívat týmy, které přijedou na stadion na soustředění.
Žádost o podporu výstavby haly z fondů Evropské unie podaná předloni neuspěla. Proto vedení projektu hledalo alternativní cestu pro financování. Pouzar uvedl, že stavba se financuje částečně z vlastních zdrojů, dále z úvěru a s podporou jiných subjektů.

www.hc-pouzar.cz

Související články:
Hokejové centrum Pouzar 5.11.2012

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz