Oaks Prague

Oaks Prague

Nebřenice

(15. 10. 2021) Atelier Meier Partners

   
 
 
 
 

Oaks Prague

Oaks Prague, prémiový developerský projekt v Nebřenicích u Prahy, bude dokončen již letos na podzim. Nabídne bydlení ve stylu, který je v ČR zatím ojedinělý, i volnočasové aktivity podporující work-life balance. Projekt je zasazený do středočeské krajiny a využívá blízkosti přírody. Svým obyvatelům nabídne i širokou škálu služeb.
V Nebřenicích tak vzniká místo pro nový životní styl. Exklusivní bydlení se službami concierge, 24/7 security, Deli Bistrem, školkou, golfovým hřištěm s licencí PGA National, hotelem a spa. Kolaudace nízkoenergetických bytových domů proběhne na podzim. Zájemci si mohli zvolit z 39 bytů, od studiových apartmánů až po duplexy o 190 metrech čtverečních, 65 % z nich je nyní prodáno.
Nedávno otevřený vzorový byt o dispozici 3+KK s terasou nabízí mimo jiné smart home řešení. Design je dílem ateliéru Kunc Architects. „Při navrhování jsme se inspirovali přírodou a ladili interiér do jemných, teplých tónů. Naším cílem bylo podtrhnout výjimečnost prosluněného a vzdušného prostoru,“ říká Michal Kunc z ateliéru Kunc Architects.
Bytové domy a residence vznikají jako součást unikátního projektu rostoucího na ploše o 140 hektarech. Oaks Prague je ve střední Evropě výjimečný svou velikostí, komplexností a kvalitou. Projekt vzniká na několika úrovních. Rezidenční část bude po dokončení obsahovat přibližně 480 domovů v podobě atypických bytových domů, dvojdomků, samostatných rodinných domů a luxusních golfových vil.
Příští rok započne výstavba mateřské školky a také vinného sklepa v blízkosti golfového klubu. V další fázi bude vybudováno spa, butikový pětihvězdičkový hotel a další sportoviště.
„Jedním z klíčových aspektů vize projektu Oaks Prague je vytvoření mimořádně kvalitního a zároveň originálního prostředí, které bude poskytovat svým obyvatelům nejen plně funkční, ale i vysoce estetický rámec pro jejich každodenní život. Tím je v měřítku dosavadních projektů v ČR nadstandardní úroveň architektonického a urbanistického řešení. Zapojili jsme proto mezinárodně uznávané architekty, kteří mají s projekty podobného rozsahu a charakteru zkušenosti a současně přinášejí inovativní řešení,“ říká Jan Zemánek, CEO a předseda představenstva společnosti Arendon.
V loňském létě bylo dokončeno golfové hřiště s licencí PGA National. V sedmém ročníku World Golf Award získalo dvě mezinárodní ocenění: Europe's Best Golf Course pro nejlepší evropské golfové hřiště roku 2020 a Czech Republic's Best Golf Course 2020. Dominantou, zázemím a golfovou klubovnou bude klasicistní zámeček, který byl v 19. století domovem rodiny von Schüttelsberg.  Budova je kulturní památkou a v současné době probíhá její citlivá rozsáhlá rekonstrukce.
„Okolní příroda je jeden z nejdůležitějších aspektů projektu a obyvatelé si ji budou moci užívat i díky upraveným trasám pro procházky, běh či cyklistiku. Naše pozornost se upírá na obnovu lesů, péči o rybníky a louky a nezapomínáme ani na sběr dešťové vody. Udržitelnost je rovněž zásadní parametr od návrhů až po samotnou výstavbu všech částí projektu. Využíváme přírodní materiály, jako je kámen nebo dřevo i moderní technologie, které zaručují co možná nejšetrnější provoz. Všechny budovy jsou nízkoenergetické, vybavené tepelnými čerpadly i systémy chytré domácnosti,“ prozrazuje Kateřina Poláková.

Tisková zpráva

Autoři: Architektonický atelier Meier Partners; spolupráce a generální projektant Cuboid Architekti


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
49.9441515
14.6090243
Oaks Prague

Oaks Prague
Nebřenice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

15. 10. 2021 14:56:51. Re: Oaks Prague. Aleš Papp

15. 10. 2021 21:09:50. Re: Oaks Prague. Jitka

 
 
 
 

15. 10. 2021 14:56:51. Re: Oaks Prague. Aleš Papp

  Titulní vizualizace ukazuje bytový dům Frontline Apartments, který je dílem Meier Partners Architects ve spolupráci s CUBOID ARCHITEKTI.


15. 10. 2021 21:09:50. Re: Oaks Prague. Jitka

  Vypadá to, že vzniká gheto (čtvrť sama pro sebe) pouze pro movité. Tady asi nebude příjmově různorodé obyvatelstvo. Mimo školy o inkluzi nestojíme?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz