Obchodní centrum Central Kladno

Obchodní centrum Central Kladno

(10. 10. 2013) Central Kladno vyroste v centru města v sousedství ulic Petra Bezruče a Ctiborova. Architektonické ztvárnění projektu Central Kladno si vzala na starosti renomovaná světová architektonická kancelář Chapman Taylor (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Obchodní centrum Central Kladno

Central Kladno vyroste v centru města v sousedství ulic Petra Bezruče a Ctiborova. Architektonické ztvárnění projektu Central Kladno si vzala na starosti renomovaná světová architektonická kancelář Chapman Taylor (doplněno Stavbaweb).


Obchodní centrum ve středu Kladna bude hotovo příští rok

(ČTK) - Developerská společnost Crestyl získala po více než třech letech všechna povolení potřebná k zahájení výstavby obchodního a společensko-zábavního komplexu Central Kladno, který má stát přes 1,5 miliardy korun. V areálu v centru města se dokončují demolice a přípravné práce. V nejbližší době bude zahájena výstavba, která by měla být dokončena ve čtvrtém čtvrtletí 2014. ČTK to řekl obchodní ředitel developerské skupiny Crestyl Radim Sayed.

Obchodní centrum už mělo být původně dokončeno. Stavbu ale zbrzdili především její kritici, kteří kvůli obavám ze zvýšení dopravní zátěže a zhoršení životního prostředí založili dvě občanská sdružení. Tato sdružení se účastnila celého procesu před zahájením výstavby a často se odvolávala proti rozhodnutím úředníků, kteří stavbu postupně povolovali přes tři roky.

Nejprve bylo letos v březnu vydáno povolení k první části výstavby, při které vzniknou dvě nadzemní a dvě podzemní patra obchodního domu s obchody nebo parkovištěm pro 673 aut. Později úředníci povolili i druhou etapu výstavby, podle které se má komplex rozrůstat směrem k Sítenskému údolí. "Máme už veškerá povolení potřebná k zahájení výstavby," ujistil Sayed.

Podle něj je těsně před zahájením výstavby obsazeno zhruba 60 procent plochy. Mezi potvrzené nájemce patří prodejní řetězec, drogerie, lékárna, obchod s elektronikou nebo několik prodejců oblečení a módních doplňků. "Central Kladno dále nabídne také 5D kino," dodal Sayed.

V Kladně slouží zákazníkům nákupní centrum Shopping JIH a obchodní komplex Oaza v Kročehlavech. Nový komplex Central Kladno bude mít rozlohu přes 26.000 metrů čtverečních. Podle dřívějšího vyjádření developera bude v centru kolem 90 obchodů, práci by zde mělo najít 600 lidí.

Developerská společnost Crestyl působí na českém trhu od roku 1996. V 15 lokalitách rozvíjí projekty v investiční hodnotě přes jednu miliardu eur, tedy přes 25 miliard korun.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz