Obchodní centrum v Rožnově pod Radhoštěm

Obchodní centrum v Rožnově pod Radhoštěm

Nádražní ulice, Rožnov pod Radhoštěm

(7. 9. 2017) Kamil Mrva Architects

   
 
 
 
 

Obchodní centrum v Rožnově pod Radhoštěm

Na stavební parcele se původně nacházela budova s knihkupectvím, přízemní objekt herny a z větší části byla prolukou. Nové obchodní centrum sestává ze zrekonstruované stavby s fasádou z režného zdiva a dvojice nových objektů. Při návrhu jsme se snažili sladit dva protichůdné zájmy: maximálně využít stavební pozemek a zároveň dosáhnout toho, aby součástí obchodního centra byl kdykoliv přístupný veřejný prostor. Domy s vnitřním, veřejnosti přístupným prostorem a pavlačí údajně byly kdysi v centru Rožnova časté, nicméně dnes se již novostavby takto obvykle nestaví. Proto je novostavba rozdělená na dvě dvoupodlažní hmoty, mezi kterými se nachází pasáž zakrytá skleněnou střechou. V přízemí a patře se nachází různě velké obchodní prostory, které se do ulice i pasáže otevírají velkoformátovým prosklením umožňujícím nejen pohled do interiéru, ale i řadu průhledů skrz celé obchodní centrum.

Původní objekt knihkupectví byl stavebně upraven a napojen na novostavbu. Nad přízemím s fasádou z režného zdiva vznikla dřevěná nástavba, byl otočen sklon pultové střechy a plastová okna vyměněna za dřevěná. Nyní je tento dvoupodlažní objekt a část přízemí novostavby využíván jako atraktivní kavárna.

Materiálově a architektonicky soubor navazuje na historickou zástavbu (využití přírodních materiálů – dřeva, cihly a kamene). Je však i současným přínosem do širšího kontextu – novostavba byla navržena tak, aby v interiérech vynikl pohledový beton v kombinaci s dřevěnými podlahami a podvěšenými sádrokartonovými podhledy. Exteriér je řešen jednoduše a čistě.  Záměrem architekta i investora je ponechat fasády i okna bez výraznějších reklamních poutačů a polepů; dominantní by měly být prosklené plochy, díky kterým se naskýtá nerušený pohled na vystavené zboží.

Autorská zpráva
Foto: Studio Toast


Místo: Rožnov pod Radhoštěm, Nádražní ulice
Investor: SLUG a.s.
Autor: Kamil Mrva; spolupráce: Jaroslav Holub, Lenka Burešová, Martin Jeřábek
Dodavatel: E B - stavební společnost, s. r. o.; RADEKOV spol. s r.o. (betonový skelet); subdodavatelé: AL CONSTRUCT, KELCOM, SOMATI

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2011

 
 
 
 
49.4590824
18.1385076
Obchodní centrum v Rožnově pod Radhoštěm

Obchodní centrum v Rožnově pod Radhoštěm
Nádražní ulice
Rožnov pod Radhoštěm

Komentáře ke článku

 
 
 
 

24. 3. 2022 10:07:54. Povolení spolehlivé a rychlé půjčky. Helcova Petra

 
 
 
 

24. 3. 2022 10:07:54. Povolení spolehlivé a rychlé půjčky. Helcova Petra

  Povolení spolehlivé a rychlé půjčky
Nabídka pujcky mezi jednotlivci za 72 hodin Jsme ochotni pujcit s úrokovou sazbou 2%, nabízíme pujcky komercním a soukromým organizacím v rozsahu od 50 000 do 50 000 000 v období od 1 do 30 let, nabízíme S úverem s nízkou úrokovou sazbou a bez kreditní kontroly nabízíme osobní pujcky, pujcky na konsolidaci dluhu, rizikový kapitál, komercní pujcky, studentské pujcky, úvery na bydlení. "uvedte výši potrebného úveru a trvání, které si mužete dovolit, jsme dobre certifikováni a registrováni, naše pujcky jsou dobre pojišteny pro maximální bezpecnost, což je naše nejvyšší priorita.: petrahelcova@gmail.com whatsapp +420723691859

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz