Obecní úřad Loket

Obecní úřad Loket

OÚ Loket, 257 65 Loket 66

(13. 9. 2016) Miroslav Krátký – archicraft

   
 
 
 
 

Obecní úřad Loket

Malá obec Loket ve Středočeském kraji láká návštěvníky nejvíce asi svým klidem. My k tomu můžeme směle dodat, že od roku 2013 má, díky nám, novou dominantu - budovu obecního úřadu.

Ke každé nové stavbě přistupujeme s pokorou a náležitou úctou. To však neznamená, že přemýšlíme pouze v tradičních rozměrech. Naopak, snažíme se přinášet novou a svěží architekturu i do tak tradičního prostředí jakým zajisté je malá česká obec.

V při jednání se starostou a zastupiteli Lokte, jsme pochopili, že můžeme být odvážní v našich návrzích. Samozřejmě, že jsme byli omezeni rozpočtem, ale v ostatních ohledech jsme dostali velmi volnou ruku.

Na první pohled jednoduchou budovu jsme se rozhodli “obléknout” do dřeva. Celý její vnější povrch jsme zaplnili dřevěnými lamelami, a jen jejich větší rozestupy určovaly umístění oken. Vznikl tak velmi kompaktní a přitom odlehčený celek, který příznivě zapůsobí na každého obyvatele i náhodného návštěvníka.

Naším záměrem také bylo adekvátně budovu označit. Proto jsme nechali vzniknout jednoduché zdi, kterou jsme barevně začlenili do budovy úřadu, ale tím, že jsme v tomto případě vynechali dřevo, jsme získali adekvátní plochu pro typograficky čistý nápis doplněný znakem České republiky. V neposlední řadě tento prvek nenuceně poukazuje na hlavní vstup.

Okolí stavby její vyjímečnost jen podtrhuje - jednoduchost vyzdvihuje dominantní postavení, které vy v každé vesnici radnice měla mít. Nesnažili jsme se však o vybudování monumentu, ale o přirozenou dominanci, kterou každý přijme za svou.

Z vlastní zkušenosti víme, že ne vždy se podaří takovýto návrh dovést do finální realizace. V Lokti se nám to povedlo a to i díky skvělým lidem na tamější radnici. Děkujeme za příležitost.

Investor: obec Loket
Autor / Spolupráce: Miroslav Krátký / archicraft s. r.o.
Termíny: návrh 2011, realizace 2013
Základní plochy: zastavěná plocha 96m2, objem 740m3
Autor foto: Dittrich

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

 
 
 
 
49.6579516
15.1184517
Obecní úřad Loket

Obecní úřad Loket
OÚ Loket
257 65 Loket 66

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz