Obnova Petrovy boudy v krkonoších

Obnova Petrovy boudy v krkonoších

Špindlerův Mlýn č.p. 89

(3. 7. 2017) Autorem projektu obnovy je Atelier A4

   
 
 
 
 

Obnova Petrovy boudy v krkonoších

(ČTK) - V Krkonoších pokračuje výstavba nové Petrovy boudy, stavbaři mohli na stavbě začít pracovat po zimní přestávce po Velikonocích. V roce 2017 má být kompletně dokončena hrubá stavba se střechou včetně osazení oken. ČTK to řekl Martin Havlík z firmy Snowy Chalet, která je investorem stavby.

Dělníci v květnu například pracovali na nosné konstrukci třetího nadzemního podlaží a kameníci štípali kámen pro obklady fasád. "V červnu stavba pokračovala pokládkou betonu a vyzdíváním příček. Vyrábí se také výplně otvorů a prvky fasády," informovala firma Snowy Chalet na svém webu, kde jsou také fotografie z výstavby.

Stavba Petrovy boudy, kterou tvoří dva objekty, začala v květnu 2016, úplné dokončení je naplánováno do konce roku 2019, předpokládané náklady činí 120 milionů korun. Původní Petrovu boudu tvořila trojice objektů. Od roku 2008 byla chátrající bouda pro turisty uzavřena a podle některých odborníků hrozilo, že se kvůli špatnému technickému stavu zřítí. Prvního srpna 2011 budovu zničil rozsáhlý požár. Podle hasičů byl oheň založen úmyslně, policie však pachatele neodhalila a případ odložila.

Nová Petrovka by měla mít 62 lůžek. Ve větším čtyřpodlažním objektu A, který základní kvádrovou hmotou tří nadzemních podlaží navazuje na stav objektu v roce 1887, by mělo být 52 lůžek, z toho 12 v noclehárně a 40 v ubytovací části. V menším jednopodlažním objektu B s podkrovím se počítá v jeho ubytovací části s deseti lůžky. Část objektu B bude také sloužit jako záchytný bod pro turisty, jeho součástí bude i útulna s nepřetržitým provozem.

Doplněno Stavbaweb:
Vzhled dvou nových budov vychází z nejstarší podoby Petrovy boudy z roku 1887. 
Architekt: Atelier A4
Investor:  firma Snowy Chalet (majitele softwarové společnosti Unicorn Vladimíra Kováře)
Generální dodavatel: STAS Vrchlabí


Výkresy včetně vizualizací najdete na stránkách investora ZDE.
Rozsáhlý článek zabývající se celou kauzou včetně informací o historii i obnově najdete na Wikipedii ZDE.


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
50.439167
15.612222
Obnova Petrovy boudy v krkonoších

Obnova Petrovy boudy v krkonoších
Špindlerův Mlýn č.p. 89

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz