Obnova vily ve Zlíně

Obnova vily ve Zlíně

(16. 1. 2017) m.aus architects

   
 
 
 
 

Obnova vily ve Zlíně

Funkcionalistická vila z roku 1939, jež leží ve zlínské části Lazy, byla zrekonstruována s ohledem na její původní podobu, která byla v 90. letech minulého století částečně znehodnocena necitlivými stavebními úpravami v podobě výměny oken, úpravy střechy či přístavby kůlny.
Snažili jsme se o zachování originální velikosti převážné většiny okenních otvorů, takže se nynější podoba vily velmi blíží jejímu původnímu návrhu. Novým zásahem tak bylo pouze vytvoření francouzského okna v ložnici a zvětšení okna v jídelně. Velkému schodišťovému oknu bylo na druhé straně navráceno jeho původní členění. Fasádu jsme navrhli a posléze realizovali jako kombinaci bílé a kontrastní tmavě šedé barvy suterénu a dřevěných oken provedených v téže barvě.

Dispoziční řešení vycházelo z původního zdařilého návrhu, který bez výhrad splňoval současné požadavky na bydlení. Nad rámec tohoto konceptu došlo k propojení kuchyně s jídelnou a k dispoziční úpravě koupelny a šatny v druhém podlaží. Největší změnou bylo zrušení vjezdu do garáže v suterénu domu, která byla vzhledem k dnešním prostorovým požadavkům nedostačující. Z toho důvodu jsme před domem navrhli dvě parkovací stání. Rekonstrukci završily terénní a zahradní úpravy v podobě nových schodů, chodníků a nové výsadby zeleně.

Autorská zpráva
Foto: Martin Krba

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz