Obslužná budova sportovišť

Obslužná budova sportovišť

Spa Resort Lednice, Břeclavská ulice 781, Lednice

(2. 10. 2018) Ateliér Habina

   
 
 
 
 

Obslužná budova sportovišť

Obslužná budova sportovišť v novém parku u lázeňského hotelu SPA Resort Lednice představuje další krok v rámci jeho modernizace. Nový objekt vznikl jako součást velkorysého záměru na zásadní rozšíření portfolia poskytovaných služeb. V Lednici se obrazně řečeno uzavírá kruh. Obslužná budova totiž společně s Wellness a Kongresovým centrem dotváří komplex hotelového areálu. Jde o zázemí zdejšího sportoviště, tedy tří beachvolejbalových hřišť a plochy pro adventure minigolf.
Přestože se jedná o relativně jednoduchou stavbu, prošla si překvapivě dlouhým a místy dramatickým vývojem. Náš názor se od expresivních návrhů postupně ustálil na klidnější, více archetypální dřevostavbě, která lépe podtrhuje neopakovatelné kouzlo zdejší historické parkové krajiny. Rovněž jsme ustoupili od původního návrhu, který počítal se dvěma samostatnými budovami, a dali přednost jednomu pavilonu s ochozem orientovaným do obou obsluhovaných stran areálu. Jemný odkaz na prvotní záměr tu přece jen je: pavilon totiž tvoří dvě oddělené hmoty, šatny pro sportovce s bufetem a skladem. Ty své místo nalezly pod baldachýnem jakoby plovoucí modřínové střechy a získaly obložení z kvalitního kanadského cedru. Od plochého krovu jsou pak vizuálně odděleny souvislými štěrbinami pásových oken.

Nádech exkluzivity a celkový dojem šperku zasazeného do zdejšího parku dodává novému provoznímu objektu mistrné zaoblení dřevěných nároží. Toho bylo dosaženo speciálním způsobem. Cedrový obklad totiž tesaři ohnuli pomocí řady zářezů na rubové straně každé jednotlivé palubky a následného postupného kotvení na hustý svislý nosný rošt.

Autorská zpráva
Foto: Ota Nepilý


 

Autor: Ateliér Habina – Martin Habina, Tomáš Berka; zahradní architekt Zdeněk Sendler

Investor: S.M.K. a.s.
Zastavěná plocha: 285 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz