Obvodové stěny a příčky z Ytongu jsou win- win řešením pro developery i pro budoucí majitele domů a bytů

Obvodové stěny a příčky z Ytongu jsou win- win řešením pro developery i pro budoucí majitele domů a bytů

(2. 5. 2023) Pórobetonové tvárnice, příčkovky a další prvky stavebního systému Ytong byly i v loňském roce základním stavebním materiálem řady nových nebo dokončovaných projektů rodinných a bytových domů

   
 
 
 
 

Obvodové stěny a příčky z Ytongu jsou win- win řešením pro developery i pro budoucí majitele domů a bytů

Jejich vlastnosti byly pro developery a generální dodavatele v turbulentních časech zárukou, že probíhající nebo začínají stavební projekt dokončí v čase a kvalitě a že volbu tohoto stavebního systému ocení i budoucí majitelé nových rodinných nebo bytových domů.


Z Ytongu a Silky je postaven nový bytový dům v Žarošicích
Ing. Marcel Mičian, majitel generálního dodavatele stavby, společnosti ALFA KOMPLEX a.s.z Blanska, měl při volbě stavebního materiálu od počátku jasno. Ytong si jeho společnost vybrala z důvodu jeho lepší zpracovatelnosti vůči klasickým cihelným materiálům. Z předchozích staveb už on a jeho kolegové znali vlastnosti a přednosti Ytongu a Silky a proto požadavek na pórobeton Ytong zadali už ve fázi přípravy projektu projektantovi bytového domu. Důvodů pro své rozhodnutí měli více: na Ytongu si cení jednoduchou zpracovatelnost při realizaci hrubé stavby, příčkovky a tvárnice se snadno řežou, snadno se v nich vytváří drážky pro instalační rozvody a jednoduché je i vrtání prostupů. Problémem není ani seřezávání materiálů do potřebných tvarů.

Osvědčila se jim i variabilita a systémová nabídka výrobků – na stavbě použili téměř všechny materiály od Ytongu, tj. tvárnice Ytong Lambda YQ a klasické tvárnice Ytong pro obvodové a nosné stěny, příčkovky Ytong, Ytong schody, stropy, věncovky, překlady a malty. Akustiku bytů vylepšila i vápenopísková akustická příčka Silka. Při stavbě bytového domu v Žarošicích jim dobře fungovala i spolupráce se společností Xella v oblasti služeb. Jako developer a stavebník ocenili poradenství a bezproblémovou komunikaci po celou dobu výstavby, pomáhalo jim i zpracování konstrukčních detailů, podkladů a výkresů.

Využili také nářadí, které Xella stavebníkům nabízí a zapůjčené pily a jeřáby jim montáž samozřejmě usnadnily. Dodávky materiálů byly i přes složitou dobu dle domluvy, a i díky tomu mohli dodržet plánovaný harmonogram výstavby.

Přednosti pórobetonových tvárnic a příčkovek Ytong oceňuje i jednatelka společnosti myBAU IPS Ing. Lenka Němcová
Developerská společnost nyBAU IPS z Ytongu realizovala na jižní Moravě hned několik zajímavých projektů, například rodinné domy Na Plachtě v Křenovicích nebo řadové rodinné a bytové domy Na Knížecku v Holubicích. S Ytongem pracuje firma už řadu let a pro projekty, které nejčastěji jako developer realizuje, považuje pórobeton Ytong za ideální materiál. Obvodové zdi z tvárnic Ytong Lambda YQ nemusí zateplovat, což při zachování velmi nízké energetické náročnosti domu dovoluje stavět rychleji a levněji. Z pórobetonu Ytong se dají stavět energeticky úsporně rodinné a bytové domy, samotná výstavba je přitom rychlá, přesná, kvalitní a téměř bez odpadu. Jednovrstvové zdivo bez dodatečného zateplení oceňují i budoucí majitelé nových domů a bytů, protože jim chybějící dodatečný izolační materiál nebude časem degradovat a nebude tak vyžadovat dodatečné náklady na údržbu. Příčkovky Ytong plní současné akustické normy, přínosem jsou i akustické omítky Ytong, které zvyšují neprůzvučnost pórobetonových příček. Stěny a příčky z Ytongu navíc přirozeně dýchají a vytváří příjemné prostředí v zimě, létě i v přechodném období jara a podzimu.

podle podkladů společnosti Xella

Komentáře ke článku

 
 
 
 

31. 10. 2023 16:21:58. Re: Obvodové stěny a příčky z Ytongu jsou win- win řešením pro d... R.

  Nevim, jestli je vhodne pouzivat nazor firmy AK, ktera sama nedrzi slovo.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz