Obytná sestava v zahradě

Obytná sestava v zahradě

Praha 9 - Horní Počernice

(9. 2. 2018) d3D

d3D

   
 
 
 
 

Obytná sestava v zahradě

Sestavení obytných jednotek do funkčního celku, aditivní prostorová koncepce.
Výsledkem zadání je rozšíření rodinného domu do zahrady v severní části. Přístavba je sestavena z krabiček tvarovaných podle účelu místnosti a poskládaných s ohledem ke stávající zeleni zahrady a na pohledové odstupy a zastínění sousedních pozemků.
Struktura sestavy vytváří menší, dílčí venkovní prostory s různou formou využití a světelnými podmínkami: východní intimní s termálním bazénkem, západní terasa spojená s jídelnou, severní pohledově komponovaná zahrada s vodní plochou a výhledem z obývacího pokoje, střešní zahrada před ložnicí. Konstrukčně jde o dřevostavbu z lepených hranolů.
Lehká dřevěná konstrukce je založena na ocelových zemních vrutech, subtilních jehlách s minimálními zemními pracemi a bez jakékoliv betonáže. Ze smrkových lepených trámků je postavena celá nosná konstrukce, stěny, příčky, stropy, podlahy. Na vestavěný nábytek jsou použity desky spárovky. Tepelná izolace s nízkoenergetickými parametry je z dřevité vlny v kombinaci s odvětrávanou fasádou. Díky tomu je celá skladba difúzně otevřená bez parotěsných fólií. Vypočtený součinitel prostupu tepla obvodové konstrukce je U = 0,16 W/m2K. V nízkoenergetickém standardu domu jsou i dřevěná okna s izolačním trojsklem. Cementovláknité přírodní proužky fasády dávají dřevěné konstrukci domu požární odolnost s minimálními odstupy k sousedům, takže dům mohl být postaven i na malém pozemku.
Autorská zpráva

Autoři: d3D – Ing. Pavel Valenta, akad. arch. Pavel Rydlo

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz