Obytná sestava v zahradě

Obytná sestava v zahradě

Praha 9 - Horní Počernice

(9. 2. 2018) d3D

d3D

   
 
 
 
 

Obytná sestava v zahradě

Sestavení obytných jednotek do funkčního celku, aditivní prostorová koncepce.
Výsledkem zadání je rozšíření rodinného domu do zahrady v severní části. Přístavba je sestavena z krabiček tvarovaných podle účelu místnosti a poskládaných s ohledem ke stávající zeleni zahrady a na pohledové odstupy a zastínění sousedních pozemků.
Struktura sestavy vytváří menší, dílčí venkovní prostory s různou formou využití a světelnými podmínkami: východní intimní s termálním bazénkem, západní terasa spojená s jídelnou, severní pohledově komponovaná zahrada s vodní plochou a výhledem z obývacího pokoje, střešní zahrada před ložnicí. Konstrukčně jde o dřevostavbu z lepených hranolů.
Lehká dřevěná konstrukce je založena na ocelových zemních vrutech, subtilních jehlách s minimálními zemními pracemi a bez jakékoliv betonáže. Ze smrkových lepených trámků je postavena celá nosná konstrukce, stěny, příčky, stropy, podlahy. Na vestavěný nábytek jsou použity desky spárovky. Tepelná izolace s nízkoenergetickými parametry je z dřevité vlny v kombinaci s odvětrávanou fasádou. Díky tomu je celá skladba difúzně otevřená bez parotěsných fólií. Vypočtený součinitel prostupu tepla obvodové konstrukce je U = 0,16 W/m2K. V nízkoenergetickém standardu domu jsou i dřevěná okna s izolačním trojsklem. Cementovláknité přírodní proužky fasády dávají dřevěné konstrukci domu požární odolnost s minimálními odstupy k sousedům, takže dům mohl být postaven i na malém pozemku.
Autorská zpráva

Autoři: d3D – Ing. Pavel Valenta, akad. arch. Pavel Rydlo

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz