Obytná zóna Na Terasách, Holýšov

Obytná zóna Na Terasách, Holýšov

 
 
 
 

Obytná zóna Na Terasách, Holýšov

V Holýšově začala výstavba domů ve velké zóně Na Terasách
Holýšov (Domažlicko) 29. března (ČTK) - Zhruba 130 bytů má vzniknout do čtyř let v Holýšově na Domažlicku, kde začala výstavba domů v zóně Na Terasách ve směru na Plzeň. Město už prodalo 15 parcel. Do konce dubna bude hotová infrastruktura, o měsíc později provizorní komunikace pro první ze tří etap, řekl ČTK starosta Antonín Pazour.
Autorem projektu je ateliér SLADKÝ & PARTNERS (doplněno Stavbaweb).

Obytná zóna Na Terasách
Na ploše je 98 parcel. Město dokončuje za 12 milionů Kč sítě pro 34 pozemků. "Projektovali jsme detailně jen první etapu, ale studie je na celé území," uvedl starosta.

Pozemky jsou na poli za sídlištěm Na Stráni a lesíkem. Se sítěmi přijdou na 690 Kč za metr čtvereční. Podle starosty je cena přiměřená a vycházela z průzkumu místního realitního trhu. "Reálná cena za pozemky nám přitom vyšla kolem 1100 Kč/m2, takže část dotujeme," uvedl. Cena 690 Kč/m2 platí i pro developery. Jejich zájem o stavby domů byl, ale v krizi ochladl. "Vedeme neformální jednání, ale konkrétního zatím není nic," řekl. V plánech jsou tři bytové domy zhruba po 12 bytech.

Město začalo zónu připravovat podle skutečného zájmu. "Řekli jsme si, že když prodáme deset parcel, jdeme do toho," uvedl starosta. Pro stavitele je závazná jen uliční čára a tvar střechy. Na domky nabízí radnice typové projekty, ale očekává spíše individuální řešení.

Holýšov po dokončení nové bytové zóny překročí hranici 5000 obyvatel, nyní jich je přes 4900. Holýšov dostavěl před šesti lety 155 nájemních bytů a všechny obsadil. Dalších 40 parcel rozprodalo město i soukromníci před dvěma lety v zóně Výhledy.

Kromě masivní bytové výstavby má Holýšov v rámci kraje nezvykle vysoký počet pracovních míst na počet obyvatel; navíc do Plzně je to po hlavní silnici 25 minut.

Místní firmy expandují. Největší zaměstnavatel EvoBus Bohemia nedávno otevřel další halu. Výrobce dílů pro autobusy má 430 kmenových pracovníků. Producent kovových dílů nábytku Wuppermann postavil druhou halu a zaměstnává 200 lidí, stejně jako Behr, vyrábějící termostaty a ventily, který vybudoval dvě nové haly. Dva nové dva provozy postavila kabelovna Kabex, která nyní podle starosty dokončuje montáž technologie a zaměstnává stovku lidí. "Tyto firmy stabilizují zaměstnanost ve městě a okolí," řekl.

Obytná zóna Na Terasách Obytná zóna Na Terasách

Obytná zÅ?a Na Terasách, Holýšov
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.